Armatura kuchenna – jak dopasować do stylu wnętrza?

Armatura kuchenna – jak dopasować do stylu wnętrza?

24 maja 2021 0 By Redakcja

Kuchnia jest nazywana sercem domu. Jest to pomieszczenie, w którym spędza się czas przygotowując posiłki dla najbliższych. Często kuchnia jest połączona z jadalnią i częścią wypoczynkową, dlatego bardzo ważne jest, aby przyjemnie się w niej przebywało. Pragnąc, posiadać stylowe mieszkanie, trzeba zadbać o każdy jego szczegół. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchennego jest zlewozmywak wraz z baterią. Jak dobrać armaturę kuchenną do wnętrza pomieszczenia? Na co zwrócić uwagę, aby zlewozmywak był nie tylko funkcjonalny, ale i stylowy?

Styl nowoczesny- minimalizm i prostota

Coraz więcej osób decyduje się na aranżacje mieszkań w stylu skandynawskim, retro lub klasycznym. Wnętrza te cechują się prostą, klasyczną formą, jasnymi barwami i uporządkowanym wnętrzem, bez zbędnych drobiazgów. Taki też powinien być zlewozmywak wraz z baterią. Na jaki model warto zwrócić uwagę? Armatura kuchenna powinna odznaczać się:

  • ograniczoną ilością zdobień – najlepszym rozwiązaniem jest prosta, wyprofilowana wlewka,
  • funkcjonalnością – ergonomiczny uchwyt, bateria z regulacją temperatury i strumienia wody lub wyposażona w wyjmowaną końcówkę.

Dobrą propozycją dla praktycznych kuchni w minimalistycznym stylu może być Bateria Kuchenna z Wyjmowanym Wężem. Ten zestaw składa się z klasycznego, prostego kranu oraz z wyjmowanego natrysku w postaci węża, który umożliwia sprawne posługiwanie się wodą (na przykład podczas płukania produktów spożywczych lub mycia naczyń).

Styl glamour – blask i luksus

Osoby, które lubią przepych i blask, powinny zdecydować się na kuchnię w stylu glamour. Dobrze, aby kuchnia urządzona w tym stylu była dość duża (na przykład połączona z salonem) –  w małych pomieszczeniach aranżacje w klimacie glamour mogą być nieco przytłaczające. Jaką wybrać armaturę kuchenną? Idealna dla tego stylu będzie bateria, która:

  • jest zrobiona z błyszczącego metalu – mosiądz lub złocony chrom w połączeniu z elegancką czernią (ewentualnie bielą),
  • posiada liczne udogodnienia – funkcjonalny, elastyczny wąż do efektownego mycia, kranik do wody pitnej, podwójny strumień wody.

Bateria, która podkreśli styl glamour powinna być wykonana z trwałych materiałów, wyglądać elegancko, a wręcz luksusowo. Doskonałą propozycją może być Bateria Kuchenna z Podwójnym Strumieniem i Elastycznym Wężem.

Styl industrialny – surowość i funkcjonalność

Surowe wnętrze, proste formy, beton, metal, szkło – to właśnie charakterystyczne akcenty stylu industrialnego, odwołujące się do wyglądu fabryki. Zlewozmywak w kuchni nawiązującej do przemysłowego wnętrza, przypomina osobne stanowisko pracy. Powinien być wykonany z wysokiej jakości metalu (najlepiej stali), odpornego na zarysowania. Cechy baterii odpowiedniej do stylu industrialnego:

  • wyciągane wlewki, oplecione sprężyną,
  • wysoka funkcjonalność.

Świetnym przykładem jest Bateria Kuchenna ze Sprężynowym Wężem lub Bateria Kuchenna ze Sprężynowym Kranem. Armatura kuchenna powinna wnosić wiele możliwości i ułatwiać użytkownikowi pracę (wyjmowane węże, obrotowe krany, regulacja strumienia wody).

Niezależnie od stylu, w jakim jest urządzone mieszkanie, przestrzeń w kuchni powinna być jak najbardziej użytkowa. Wybierając baterię do kuchennego zlewozmywaka, należy zastanowić się nad tym, co będzie nam ułatwiało pracę podczas przygotowywania posiłków oraz jaki rodzaj armatury podkreśli charakter wnętrza.