Aranżacje mieszkań – poznaj trendy w nadchodzącym roku

Aranżacje mieszkań – poznaj trendy w nadchodzącym roku

25 lutego 2020 1 By Anna Szafrańska

Moda w aranżacjach wnętrz nieustannie się zmienia, a w każdym sezonie pojawiają się nowe światowe trendy, które wchodzą do naszych rodzimych domów i mieszkań. Modę w wystroju wnętrz warto znać, ale nie oznacza to, że trzeba do wszystkich nowo powstałych zasad od razu stosować się w praktyce.

Gdy kupujemy mieszkanie Białołęka lub remontujemy stare mieszkanie z rynku wtórnego, często na samym początku zastanawiamy się, jaką wybrać aranżację wnętrza. Stylistyka ma dosyć duże znaczenie, gdyż wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu powinny być utrzymane w jednolitym klimacie. Jeśli nie możemy się zdecydować na konkretny styl i urządzamy każde wnętrze w innym stylu, całość będzie się kiepsko prezentowała. Wśród modnych w ostatnich latach trendów warto wyróżnić styl skandynawski, a także loftowy, który świetnie się sprawdza zarówno w dużych, jak i niewielkich wnętrzach. W nadchodzącym roku te nowoczesne style nadal będą królowały w domach i mieszkaniach, choć można też zaobserwować sporą popularność stylistyki glamour czy wnętrz utrzymanych w stylu vintage.

Kolory wracają do łask

bramy koszalinW ostatnich sezonach praktycznie w każdej stylistyce mieliśmy do czynienia ze stonowanymi, pastelowymi barwami. Było jasno, elegancko, ale zdecydowanie nasze wnętrza miały zbyt mało kolorów. W nadchodzącym roku możemy liczyć na zmianę tego trendu. We wnętrzach pojawią się kolory – zarówno w salonach i innych pomieszczeniach reprezentacyjnych, jak i w kuchni czy łazience, które do tej pory kojarzyły się przede wszystkim ze sterylną bielą bądź z chłodnymi kolorami. Oczywiście, przy planowaniu kolorów we wnętrzu trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. Mocnych akcentów kolorystycznych powinno być zaledwie kilka, natomiast większa część aranżacji powinna dla nich stanowić ciekawe tło. Jeśli przesadzimy z kolorami i będzie ich w naszych wnętrzach zbyt dużo, wtedy zdecydowanie nie będą one ani modne, ani dobre do życia. Trzeba również pamiętać, aby umiejętnie dobierać kolory. Nie wszystkie będą bowiem dobrym rozwiązaniem we wnętrzach mieszkalnych.

Modne wnętrza w stylu eko

nietypowe projekty domówW ostatnich latach coraz bardziej popularne są wszelkie rozwiązania, które kojarzą się ze stylem eko. Nie inaczej będzie w przypadku trendów w nadchodzącym sezonie. Modne są wnętrza naturalne, wykonane z wysokiej jakości technologii, naturalnych materiałów i dodatków. Nieustannie na czasie jest naturalne drewno, korek, różnego rodzaju tkaniny, a także kamień, który można wykorzystać na wiele sposobów. Wnętrza w styl eko to nie tylko moda czy nowoczesne trendy, ale również pomieszczenia, w których naprawdę dobrze się czujemy. Warto więc tego rodzaju trendy wykorzystywać w swoich domach i mieszkaniach jak najczęściej. W naturalnym otoczeniu czujemy się dużo lepiej niż wtedy, gdy mamy wokół siebie wyłącznie sztuczne materiały i produkty.

Szukasz nowego mieszkania na warszawskiej Białołęce? Sprawdź mieszkania na https://miasteczkogreenwood.pl/