9 najważniejszych zalet kolagenu morskiego

9 najważniejszych zalet kolagenu morskiego

16 września 2020 0 By Redakcja

Czy wiesz, że wraz z wiekiem zdolność naszego organizmu do produkcji nowego kolagenu spada, a istniejący kolagen zaczyna się rozpadać? Utrata kolagenu wpływa na skórę, stawy i kości. Zmniejszony poziom kolagenu może również prowadzić do zwiększonych problemów trawiennych, osłabienia układu odpornościowego i zwiększonego ryzyka chorób przewlekłych. Dobre wieści! Nauka wykazała, że suplementacja kolagenu może chronić i odwracać te efekty. Kolagen morski, który jest kolagenem typu 1, składa się z peptydów kolagenowych pochodzących z ryb i ma najbardziej efektywną wchłanialność spośród wszystkich typów kolagenu. Kolagen morski jest przyjazny dla środowiska i zrównoważony, ponieważ wykorzystuje części ryb, które są zwykle wyrzucane.

Kilka najważniejszych zalet kolagenu morskiego

1. Buduje siłę kości – Badania wykazały, że peptydy kolagenu morskiego wspomagają wchłanianie wapnia i innych minerałów, które są niezbędne dla wytrzymałości kości.

2. Poprawia skórę, włosy i paznokcie – Zwiększenie poziomu kolagenu typu 1 może poprawić jędrność skóry, zwiększyć gładkość i pomóc komórkom skóry w normalnej regeneracji i naprawie. Badania kliniczne wykazały, że pacjenci, którzy suplementują kolagen morski, mają zmniejszenie zmarszczek oraz poprawę nawilżenia i jędrności skóry.

3. Stabilizuje poziom cukru we krwi – badanie wykazało stale niski poziom krążącej glicyny u osób z cukrzycą typu 2. Dlatego suplementacja kolagenem morskim, który zawiera duże ilości glicyny, może pomóc zrównoważyć poziom cukru we krwi, co jest szczególnie ważne dla diabetyków.

4. Zwiększa metabolizm – zwiększenie ilości kolagenu może poprawić metabolizm poprzez dodanie beztłuszczowej masy mięśniowej do sylwetki i pomoc w konwersji niezbędnych składników odżywczych.

5. Poprawia gojenie się ran i zmniejsza blizny – suplementacja kolagenem morskim może prowadzić do szybszego i pełniejszego gojenia się ran. Jako główny składnik macierzy skórnej skóry, kolagen jest niezbędny do regeneracji skóry po każdym urazie lub deformacji skóry, takiej jak blizny, wysypki i oparzenia.

6. Zmniejsza stan zapalny i pomaga przy bólach stawów – Dzięki żelowej, gładkiej strukturze, która przykrywa i utrzymuje nasze kości razem, kolagen pozwala nam się poruszać bez bólu. Badania pokazują, że pomaga on w poruszaniu się stawów, zmniejsza ból często związany ze starzeniem się, a nawet zmniejsza ryzyko pogorszenia stanu stawów.

7. Zdrowie mózgu – Glicyna stanowi około 20% aminokwasów kolagenu. Niektóre korzyści z glicyny obejmują poprawę snu po działanie hamujące, które przeciwdziałają nadmiernemu pobudzeniu mózgu. To pozwala uspokoić umysł i skupić się.

8. Wzmocnienie tarczycy – kolagen może pomóc zwiększyć poziom hormonów tarczycy, po prostu równoważąc inne białka w organizmie. kolagen pomaga zwiększyć zdolność wątroby do przekształcania hormonu tarczycy w aktywny hormon tarczycy T3 poprzez obniżenie poziomu kortyzolu we krwi.

9. Działanie przeciwbakteryjne – Niedawne badania wykazały, że fragmenty peptydów zawarte w kolagenie morskim mają właściwości przeciwbakteryjne.