Wynajmujemy pomieszczenie pod gabinet lekarski – co powinien posiadać?

Wynajmujemy pomieszczenie pod gabinet lekarski – co powinien posiadać?

6 października 2020 2 By Anna Szafrańska

Otwarcie własnego gabinetu lekarskiego to dobry sposób na życie dla lekarzy, dla których państwowa służba zdrowia nie jest źródłem dobrych zarobków. Prywatna praktyka pozwala rozwinąć skrzydła, mieć stałych pacjentów i dobre źródło dochodu na długie lata. Jedną z pierwszych kwestii, jaką należy się zająć już na starcie jest wynajęcie gabinetu lekarskiego.

W trakcie poszukiwania miejsca na gabinet lekarski, warto brać pod uwagę wiele czynników. Bardzo ważna jest lokalizacja, która będzie odpowiadała wizerunkowo praktyce lekarskiej. Najlepiej wybierać budynki, w których funkcjonuje już wiele innych gabinetów i które kojarzą się ze służbą zdrowia. Ważny jest również dobry dojazd, miejsca parkingowe, a także ułatwienia dla osób, które mogą mieć problemy z poruszaniem się. To ważna kwestia w szczególności w przypadku gabinetów ortopedów, neurologów oraz innych lekarzy, których pacjenci zwykle mają problemy z codziennym funkcjonowaniem.

Możliwość dostosowania wnętrza do potrzeb

W gabinecie lekarskim bardzo ważna jest higiena, sterylność oraz dbanie o najwyższą jakość, jeśli chodzi o zapewnienie bezpiecznych warunków. Lokal musi mieć dostęp do ciepłej wody, prądu i wszystkich mediów. Ważna jest dobrze wyposażona łazienka, która będzie przeznaczona dla pacjentów. W samym gabinecie nie może zabraknąć miejsca zarówno na meble i miejsca do przechowywania, jak i na typowo medyczny sprzęt – łóżka do badania, urządzenia medyczne, specjalne lampy czy sprzęt do diagnostyki obrazowej. Sam gabinet musi więc być możliwie jak najbardziej przestronny, aby nie tylko wszystko się pomieściło, ale również można było się w nim bez problemu poruszać. Warto zadbać także o udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach lub o kulach. Przed wynajęciem lokalu upewnijmy się, czy możliwe jest przeprowadzenie w nim generalnego remontu i dopasowanie go do potrzeb praktyki lekarskiej.

Trzeba poinformować pacjentów o gabinecie

Każdy nowo otwarty gabinet lekarski jest na początku dla pacjentów całkowicie nieznany. Lekarz, który otwiera praktykę, musi więc poinformować o możliwości skorzystania z jego usług. Co więcej, musi zrobić tak, aby nie była to reklama. Przepisy zabraniają bowiem reklamowania praktyk lekarskich. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczanie informacji w prasie, a także w sieci. Trzeba skupić się na informowaniu, a nie na reklamowaniu. Nie można więc stosować żadnych marketingowych zabiegów, zachęt czy innych tekstów, które mówią o skuteczności zabiegów czy świetnej jakości usług. Promocja lekarzy w sieci odbywa się przede wszystkim za pośrednictwem pacjentów. To oni wystawiają opinie, polecają jednych specjalistów, a innych z różnych względów odradzają. Osoby, które poszukują różnych usług i zabiegów kosmetycznych mogą wpisać w wyszukiwarkę internista Warszawa, dobry kardiolog, usuwanie zmarszczek czy mezoterapia igłowa warszawa centrum, a na pewno szybko znajdą specjalistów, którzy będą spełniać wszystkie oczekiwania.