Wybieramy klinikę medycyny estetycznej – o co zapytać lekarza przed pierwszą wizytą?

Wybieramy klinikę medycyny estetycznej – o co zapytać lekarza przed pierwszą wizytą?

29 grudnia 2020 0 By Anna Szafrańska

W ostatnich latach medycyna estetyczna święci triumfy. Nic w tym dziwnego, pozwala często na poprawienie natury, usunięcie oznak starzenia, zmianę wyglądu w zależności od potrzeb. Zanim jednak zdecydujemy się na zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej, warto bardzo uważnie wybrać gabinet i upewnić się, że wszystkie usługi są w nim realizowane na najwyższym poziomie.

Nieważne, czy interesuje nas rehabilitacja mokotów, medycyna estetyczna w Warszawie czy zabiegi w innych miastach, na własnym zdrowiu i samopoczuciu nigdy nie należy oszczędzać. Dlatego też w trakcie poszukiwania odpowiedniego gabinetu nie należy kierować się jedynie cennikiem usług. Może to być ślepa uliczka, która doprowadzi nas do problemów ze skórą lub wielu powikłań po zabiegu. Im bardziej inwazyjny chcemy wykonać zabieg, tym bardziej renomowany i doświadczony powinien być to gabinet. Najlepiej wybierać usługi specjalistów, którzy na lokalnym rynku są znani, cieszą się pozytywnymi opiniami i mają wieloletnie doświadczenie. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że zabieg będzie realizowany przez wykwalifikowanych i renomowanych fachowców.

Warto dowiedzieć się sporo o zabiegu

W gabinetach medycyny estetycznej wykonywane są przeróżne zabiegi, zarówno kosmetologiczne, jak i bardziej inwazyjne, wymagające ingerencji lekarza, wykorzystania specjalistycznych preparatów, narzędzi czy nowoczesnego sprzętu. Zanim poddamy się zabiegowi, warto porozmawiać z lekarzem o naszych oczekiwaniach, a także o tym, jak będzie wyglądał sam zabieg. Doświadczony lekarz medycyny estetycznej powinien bardzo dokładnie poinformować pacjenta, jak będzie wyglądał zabieg, jak będzie się pacjent czuł, jakie będą pierwsze efekty i kiedy będzie można się spodziewać efektu końcowego. Wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej nie daje bowiem rezultatów od razu po ich zakończeniu. Najczęściej trzeba nieco czasu na to, by skóra się wygoiła, zeszła opuchlizna, zaczerwienienia lub inne efekty ingerencji w skórę. Im więcej pacjent będzie wiedział o zabiegu, który będzie wykonywany, tym mniej się będzie bał.

Zabieg dopasowany do potrzeb

Jeśli interesują nas zabiegi medycyny estetycznej, zawsze warto kierować się naszymi indywidualnymi potrzebami, a nie obowiązującą modą. Trendy w kosmetologii nieustannie się zmieniają i nie wszystkie zabiegi, które aktualnie są na topie, będą odpowiednie dla naszej skóry. Przykładowo zabiegi przeciwzmarszczkowe raczej nie sprawdzą się w przypadku młodych osób, którym do pierwszych efektów starzenia zostało jeszcze co najmniej kilkanaście lat. Warto również zadbać o to, by zabieg był dopasowany do rodzaju naszej cery oraz indywidualnych potrzeb. Dlatego też na początku wskazana jest diagnoza, często z użyciem specjalistycznych urządzeń, które są w stanie ocenić kondycję skóry, wykazać, jakich substancji w niej brakuje i jakie mogą być związane z tym dolegliwości. Dopiero na tej podstawie można dobrać zabiegi, które faktycznie przyniosą efekty. Nawet najlepsze gabinety medycyny estetycznej nie mają w swojej ofercie zabiegów, które równie korzystnie działałyby na każdego. Zawsze zabieg musi być dopasowany do potrzeb konkretnego klienta.