Volvo XC60 w Auto-Boss

Volvo XC60 w Auto-Boss

27 września 2021 0 By Redakcja

Volvo XC60 to SUV, który ma wiele do zaoferowania swojemu właścicielowi. Obecnie produkowana jest druga generacja tego samochodu osobowego zaliczanego do SUV-ów klasy średniej. Premiera drugiej generacji odbyła się w roku 2017 i od tego czasu auto zyskało wielu sympatyków. Samochód został stworzony na bazie płyty modułowej SPA, która posłużyła również do stworzenia największego SUV-a w ofercie Volvo, czyli modelu XC90. Podobieństwa pomiędzy oboma samochodami są widoczne, ale model XC60 częściej porównywany jest do swojej mniejszej wersji Volvo XC40. My jednak nie chcemy skupiać się na różnicach pomiędzy poszczególnymi modelami SUV-ów Volvo. W tym artykule postaramy się przybliżyć nieco bliżej Volvo XC60.

Volvo XC60 – dlaczego warto go wybrać?

Volvo XC60 zostało zaprojektowane w zgodzie z nową linią projektową dla wszystkich aut Volvo. Jednym z charakterystycznych elementów nowego designu są światła do jazdy dziennej, które przybierają kształt młota Thora. Omawiany model bardzo dobrze radzi sobie na polskim rynku i pomimo iż mówimy o aucie klasy premium to jest to chętnie wybierane auto, zarówno przez klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców.

Model Volvo XC60 sprzedawany jest w kilku wersjach wyposażenia, które można dodatkowo modyfikować korzystając z osobnego konfiguratora. Warto zaznaczyć, że już wersja podstawowa jest bogato wyposażona i zawiera wiele kluczowych systemów poprawiających bezpieczeństwo i komfort. Zresztą Volvo słynie z obu wymienionych aspektów, a najnowsze generacje pozwoliły projektantom stworzyć jeszcze bezpieczniejsze i jeszcze bardziej komfortowe auto.

Samochód sprzedawany jest z napędem Mild-Hybrid oraz Plug-in Hybrid . Druga opcja pozwala cieszyć się mniej emisyjną jazdą i możliwością przejechania do 53 km tylko na napędzie elektrycznym. Uzupełnienie klasycznego napędu o energię elektryczną to idealne rozwiązanie dla osób szukających ekonomicznych a jednocześnie nowoczesnych rozwiązań. Zasięg aut w trybie Pure jest na tyle duży, że pozwala Ci bezemisyjnie dojechać do pracy.

To co najważniejsze dzieje się wewnątrz auta, w końcu od samochodów tej klasy oczekujemy, że będą spełniać pewne oczekiwania. To co na pewno jest warte zaznaczenia to fakt, że Volvo XC60 jest autem inteligentnym m.in. dzięki zastosowaniu funkcji Google. Pomimo iż na rynku jest wiele nawigacji, praktycznie każdy korzysta z Map Google- są najdokładniejsze, bardzo przejrzyste i każdy je zna. Kierowca jest również na bieżąco informowany o ruchu drogowym i ewentualnych problemach na trasie. Volvo XC60 korzysta również z obsługi głosowej Asystenta Google. Takie rozwiązanie pozwala sterować multimediami, kontaktować się z innymi osobami czy uzyskiwać wskazówki dojazdu bez odrywania rąk od kierownicy.

serwis samochodowy

Wnętrze Volvo XC60 Recharge jest dokładnie tym czym być powinno. Szwedzi znani są z ergonomicznego podejścia do planowania przestrzeni. Styl ten widoczny jest nie tylko w motoryzacji, ale również np. w architekturze. Wszystko ma swoje miejsce i jest stworzone z myślą o łatwej obsłudze. Spokojne kolory i wykorzystanie najlepszej jakości materiałów pozwala zrelaksować się za kierownicą i w pełni skupić na jeździe. Wygodne fotele zapewniają komfort nawet w najdłuższej podróży a spora ilość miejsca sprawia, że nie trzeba zatrzymywać się na rozprostowanie nóg.

Warto wspomnieć o zaawansowanym filtrze powietrza, który dba o to, aby do kabiny docierało czyste powietrze. Pozwala on wyłapać do 95% cząstek stałych PM 2.5, które normalnie dostawałyby się do kabiny. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się podczas jazdy świeżym i zdecydowanie zdrowszym powietrzem.

Volvo XC60 w Auto-Boss

To jak planujesz zakup Volvo XC60 a możesz potrzebujesz się jeszcze przekonać jak to auto się prowadzi? Niezależnie czy jesteś zdecydowany na zakup, czy chcesz skorzystać z opcji jazdy testowej, obu rzeczy możesz dokonać w Salonie Samochodowym Auto-Boss. Jest to Autoryzowany Dealer Volvo oferujący swoim klientom nowe samochody tej marki oraz auta używane, które zostały sprawdzone w ASO, więc można mieć pewność, że są w doskonałym stanie technicznym.