Uważasz, że wybór wózka inwalidzkiego może być przytłaczający? Pomożemy!

Uważasz, że wybór wózka inwalidzkiego może być przytłaczający? Pomożemy!

11 lipca 2021 0 By Redakcja

Jeśli chodzi o zakup wózka inwalidzkiego, jest tak wiele opcji do wyboru. Jesteśmy tutaj po to, aby ułatwić Ci wybór. W dzisiejszych czasach istnieje znacznie więcej możliwości wyboru dla osób, które chcą kupić wózek inwalidzki. Chociaż oferuje to ogromną liczbę oczywistych korzyści, może również powodować więcej niż trochę niepokoju, jeśli chodzi o podjęcie właściwej decyzji. Rozumiemy, że wybór może czasami wydawać się przytłaczający, dlatego jesteśmy tutaj, aby odciążyć Cię od stresu.

Zebraliśmy kilka najważniejszych wskazówek, które pomogą Ci zawęzić wyszukiwanie do znalezienia wózka inwalidzkiego odpowiedniego dla Ciebie, członka Twojej rodziny lub pacjenta. Tak więc, jeśli jesteś gotowy do lektury – zacznijmy!

1. Zastanów się nad swoim stylem życia

Może wydawać się to oczywiste, ale jedną z pierwszych i najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie wózka inwalidzkiego, jest styl życia i codzienne potrzeby funkcjonalne. Czy jesteś kimś, kto woli od czasu do czasu chodzić do sklepów lub odwiedzić bibliotekę, aby poczytać w ciszy? Może częściej lubisz przebywać na świeżym powietrzu? Jeśli tak, rozważ wózek inwalidzki ręczny, który jest wystarczająco solidny, aby zabrać Cię w różne tereny. Weź pod uwagę łatwość transportu wózka inwalidzkiego z jednego miejsca do drugiego.

Szeroka oferta wózków z napędem elektrycznym i wózków ręcznych oferuje coś, co pasuje do każdego stylu życia, z prawie nieograniczoną możliwością dostosowywania. Przejrzyj ofertę już dziś, aby znaleźć odpowiedni wózek inwalidzki dla siebie.

2. Ręczny czy zasilany?

Jeśli chodzi o podejmowanie decyzji między ręcznymi a elektrycznymi wózkami inwalidzkimi, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

– Stopień samodzielności i/lub siły użytkownika
– Koszt
– Koszty napraw i konserwacji
– Komfort

Ogólnie rzecz biorąc, modele wózków inwalidzkich z napędem oferują użytkownikowi różne metody jazdy z programowalnymi elementami sterującymi i elektroniką, a także różne opcje siedzenia, takie jak jako odchylanie i pochylanie. Wózki inwalidzkie z napędem mogą pomóc oszczędzać energię użytkownika i złagodzić ewentualne zmęczenie ramion. Wózki inwalidzkie z napędem będą jednak wymagać modyfikacji.

Z drugiej strony ręczne wózki inwalidzkie są na ogół znacznie łatwiejsze w transporcie (znacznie lżejsze) i łatwiejsze w nawigacji w ruchliwych miejscach. Dodatkowo przy mniejszej liczbie części jest mniejszy koszty zarówno z góry, jak i za serwis.

3.Wybór odpowiedniego rozmiaru

Jeśli chodzi o wózki inwalidzkie, rozmiar ma znaczenie. Znajdziesz dzisiaj szeroką gamę wózków bariatrycznych dostosowanych do potrzeb cięższych użytkowników, wspieranych przez prawie pięć dekad technologii i innowacji. Wózek o odpowiednim rozmiarze pomoże Ci również utrzymać prawidłową postawę, a także zapobiegnie odleżynom i innym urazom. Wózki inwalidzkie wysokiej jakości zapewniają wygodne dopasowanie i mobilność.

4. Potrzeby transferu pacjenta

Zarówno przenoszenie pacjentów, jak i bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z wózka inwalidzkiego to ogromne znaczenie przy zakupie nowego wózka. Ważne jest, aby przez cały czas brać pod uwagę mobilność użytkownika – w razie wątpliwości, przed podjęciem decyzji skonsultuj się z lekarzem.