Top 5 prezentów biznesowych w roku 2019

Top 5 prezentów biznesowych w roku 2019

22 stycznia 2020 1 By Anna Szafrańska

Prezenty biznesowe to nieco inna grupa podarunków niż te, które wręczamy z okazji różnych prywatnych rocznic, uroczystości czy ważnych wydarzeń. Biznesowe upominki powinny być stylowe, eleganckie, dobrze przemyślane i dopasowane do okazji. Podpowiadamy 5 efektownych prezentów, które przedstawiciele świata biznesu wybierają najchętniej.

1.Eleganckie zestawy biurowe

Sprawdzają się praktycznie zawsze i przy każdej eleganckiej okazji. Mogą to być komplety stylowy długopisów, skórzane teczki na dokumenty czy inne akcesoria biurowe w eleganckiej i efektownej oprawie. Decydując się na taki prezent biznesowy musimy mieć świadomość, że nie może to być prezent słabej jakości czy kiepski w wyglądzie. Powinny to być firmowe, stylowe produkty, które podkreślają prestiż nie tylko obdarowującego, ale również obdarowanego. Takie prezenty doskonale sprawdzają się w trakcie spotkań biznesowych z klientami, kontrahentami czy partnerami biznesowymi. Wiele firm zamawia sporo takich zestawów, aby w razie czego mieć pod ręką dobrej jakości prezent na nagłą okazję.

2. Alkohol lub zestaw do jego podawania

Alkohol jako prezent sprawdza się dobrze, pod warunkiem, że jest to dobrej jakości whisky lub inny produkt z górnej półki cenowej. Taki produkt kojarzy się z prestiżem i luksusem, a także ze spotkaniami biznesowymi w gronie kontrahentów czy kluczowych klientów. Sprawdzonym prezentem są też zestawy do whisky czy wina, które powinny być nie tylko eleganckie i doskonałej jakości, ale również właściwie zapakowane. Dzięki temu prezent już na pierwszy rzut oka będzie wzbudzał pozytywne skojarzenia.

3. Zestaw firmowych gadżetów

To dosyć proste rozwiązanie, ale przynoszące pozytywne efekty w przypadku firm, które ze wszystkich stron dbają o swój wizerunek. Jeśli marka posiada długopisy, kalendarze, planery, pendrive’y czy inne gadżety ze swoimi emblematami, może stworzyć z nich ciekawe zestawy prezentowe, które będą pełniły sporo funkcji. Nie tylko będą robić dobre wrażenie, ale również będą dobrym nośnikiem promocyjnym i reklamowym. Inwestycja w tego rodzaju produkty nie jest wysoka, a może przynieść sporo korzyści. Warto zadbać nie tylko o ciekawy dobór gadżetów, ale również ich dobre wyeksponowanie. Zamiast torebek prezentowych dobrym rozwiązaniem mogą być drewniane pudełka z wygrawerowanym logo czy danymi kontaktowymi firmy. Taki komplet prezentowy na pewno nie ujdzie uwadze osoby obdarowanej.

www.Fabulosa.pl

4. Galanteria skórzana

Elegancki portfel, teczka na dokumenty, etui na sprzęt elektroniczny to dobry pomysł na prezent biznesowy dla osoby, która z perspektywy działalności jest dla nas ważna/ A więc warto takie prezenty wręczać kluczowym partnerom, klientom, kontrahentom. Nie jest to natomiast dobry prezent, jeśli chcemy wręczać go masowo na każdym biznesowym spotkaniu. Będzie bowiem generował dosyć wysokie koszty przy jednoczesnej trudnej ocenie, czy zwrócą się w relacjach z obdarowanymi klientami.

5. Produkty firmowe

Wiele firm jako prezenty biznesowe wybiera produkty, które ma w swojej ofercie sprzedażowej. To dobre rozwiązanie, ale nie zawsze i nie w każdym przypadku. Wszystko zależy od tego, co produkujemy i ile to kosztuje. Jest bowiem oczywiste, że producent nowoczesnego oprogramowania czy sprzętu z wyższej półki raczej nie będzie wręczał swoich produktów każdemu klientowi biznesowemu.

Artykuł opracowany we współpracy z https://drewnianysklep.pl/
Polecamy także: odtruwanie alkoholowe warszawa