Suknie Ślubnie – jak wygląda proces prania?

Suknie Ślubnie – jak wygląda proces prania?

31 stycznia 2022 0 By Redakcja

Każda suknia ślubna jest cenna. Dlatego, jeśli chodzi o pranie sukni ślubnych nie ma miejsca na przypadek. Można zaufać wyłącznie doświadczeniu i wyspecjalizowanemu zespołowi ekspertów oferujących bezkonkurencyjne profesjonalne usługi czyszczenia i konserwacji sukni ślubnych. W takim specjalnie zbudowanym centrum czyszczenia sukien ślubnych mieści się specjalistyczny zespół ślubny i sprzęt. Do tego dochodzi oddany zespół ekspertów, który zajmie się Twoją suknię ślubną, zanim zostanie złożona w warstwie bezkwasowej bibuły i umieszczona w odpowiednio zabezpieczonym pokrowcu.

Na czym polega niezrównana profesjonalna usługa czyszczenia sukni ślubnych?

Twoja sukienka zostanie profesjonalnie wyczyszczona i ręcznie wykończona przez zespół ekspertów. Oznacza to, że warto oddać ją w ręce specjalistów, którzy mają doświadczenie w zapewnianiu doskonałych rezultatów czyszczenia, pracując ze specjalistycznymi tkaninami, konstrukcjami sukienek i akcesoriami do sukien ślubnych.

Najlepiej, gdy proces skupia się na tym, aby czyścić chemicznie wyłącznie przy użyciu środka przyjaznego dla tkanin, środowiska – delikatnej alternatywy dla żrących chemikaliów stosowanych przez liczne pralnie chemiczne. Musi to być wersja która jest idealna do delikatnych tkanin i detali, które można znaleźć na sukniach ślubnych.

Więc co to oznacza dla ciebie i twojej sukienki?

Pranie chemiczne musi być wysokiej klasy. Większość pralni chemicznych używa perchloroetylenu (Perc), który jest oparty na przemyśle petrochemicznym i jest w stanie usunąć wszystko z ozdób i cekinów, jednocześnie znacznie zmieniając kształt twojej sukienki. Na to nie można pozwolić. Poszukaj zatem pralni, która zapewnia nietoksyczne czyszczenie pomagające chronić suknię przed skurczeniem się – co mogłoby być częstym problemem w przypadku delikatnych tkanin.

Odpowiednie traktowanie suknie ślubnej sprawia, że wszystkie jej elementy wyglądają nadal tak samo dobrze jak przed praniem – tylko, że są czystsze. Proces musi być idealnie dopasowany do delikatnych tkanin, ozdób i koronek. Jeśli produkty byłyby nieodpowiednie dobrane delikatne guziki lub błyszczące cekiny mogłyby się stopić lub zniknąć.

Dokonuj bardziej ekologicznego, delikatniejszego wyboru podczas czyszczenia sukni ślubnej!

Szukaj pralni, gdzie sprzęt do czyszczenia i wykańczania jest używany wyłącznie do sukien ślubnych. Czasem taka pralnia posiada komorę UV która rozjaśnia ślady niewidoczne gołym okiem – częstym winowajcą jest tu szampan, który po latach żółknie na tkaninie, jeśli nie zostanie wykryty i odpowiednio oczyszczony. Chodzi o to, aby zminimalizować ryzyko zabrudzenia.

Szukaj pralni, która wie, że musi poświęcić odpowiedni czas potrzebny na zapewnienie Twojej sukni ślubnej opieki i uwagi, na jaką zasługuje – dlatego wyczyszczenie i wykończenie Twojej specjalnej sukienki zajmuje zwykle więcej niż kilka dni. Jeśli potrzebujesz tego wcześniej, daj im znać, a z pewnością zrobią wszystko, co w ich mocy, aby dotrzymać terminu.

Suknie ślubne są składane w warstwy bezkwasowej bibuły, aby zapobiec przebarwieniu tkaniny i umieszczone w pokrowcu stworzonym ze specjalnie dobieranej neutralnej tektury. Chroni to sukienkę przed światłem, jednocześnie pozwalając tkaninie oddychać, zachowując sukienkę na długie lata.