Rehabilitacja po urazie w pracy – czyli jak najszybciej wrócić do pełni sił?

Rehabilitacja po urazie w pracy – czyli jak najszybciej wrócić do pełni sił?

8 sierpnia 2020 1 By Redakcja

Kontuzjowani pracownicy są bardzo podobni do kontuzjowanych sportowców – tylko pole gry jest inne. I podobnie jak uraz sportowca, lekarze zazwyczaj zalecają fizjoterapię w celu leczenia urazu przy pracy. Jeśli potrzebujesz fizjoterapii z powodu wypadku przy pracy, odszkodowanie dla pracownika powinno pokryć koszty leczenia. Jednocześnie istnieją pewne podstawowe zasady, które pozwalają objąć to leczenie roszczeniem odszkodowawczym.

Wytyczne dotyczące płatności za program rehabilitacji

Przede wszystkim zabiegi rehabilitacyjne musi zlecić lekarz prowadzący, a firma ubezpieczeniowa musi wyrazić zgodę.

Urazy z tytułu odszkodowań dla pracowników

Nadmierny wysiłek jest najczęściej występującym urazem przy pracy. Najczęściej występuje na stanowiskach budowlanych i w fabrykach. Zazwyczaj mięsień jest ciągnięty lub staw jest zmuszony do przekroczenia jego anatomicznych możliwości. Poślizgnięcia i upadki są również bardzo powszechne w miejscu pracy. Właściciele ziemi, sprzedawcy i pracownicy ochrony często padają ofiarą mokrych podłóg lub zaśnieżonych chodników. Spadek na niższy poziom ma miejsce, gdy pracownik spada ze schodów lub z dachu. Ponadto reakcja organizmu na upadek lub poślizgnięcie może skutkować skręceniem lub złamaniem kostki.

Nierzadko zdarza się, że pracownicy handlu detalicznego lub pracownicy fabryk są uderzani przez przedmiot spadający z półki. Pracownicy biurowi i pracownicy fabryki mogą odnieść obrażenia, gdy zostaną uderzeni o przedmiot. Osoba wpada w nieruchomy przedmiot. Dla kierowców ciężarówek wypadki drogowe są jedną z głównych przyczyn obrażeń. Jest to również powszechne wśród funkcjonariuszy policji i przedstawicieli biznesu.

endokrynolodzy gdyniaW firmach z ciężkimi maszynami częste są wypadki maszyn. Jest to widoczne w przypadku pracowników budowlanych i fabryk. Urazy spowodowane powtarzającymi się ruchami są również w pierwszej dziesiątce najczęstszych roszczeń odszkodowawczych pracowników. Podnoszenie pudełek, praca na linii montażowej, siedzenie przy komputerze, a nawet używanie myszy może powodować obrażenia związane z powtarzającym się ruchem, takie jak zapalenie kaletki, zapalenie ścięgna i kanał nadgarstka. Przemoc w miejscu pracy to kolejna przyczyna urazów w miejscu pracy. Uraz może być spowodowany przez współpracownika lub osobę postronną na terenie obiektu. Chociaż nikt nie spodziewa się przemocy w miejscu pracy, w rzeczywistości tak się dzieje, a rehabilitacja po urazie tego rodzaju jest faktem.

Oczywiście istnieją inne rodzaje obrażeń ciała w miejscu pracy. Kluczem jest jak najszybsze zgłoszenie szkody pracodawcy i jak najszybsza pomoc lekarska. Te dwa kroki pomogą zapewnić roszczenie odszkodowawcze pracownika odnoszącego sukcesy.

Fizjoterapia i urazy w miejscu pracy

Osoby, które odniosły obrażenia w pracy, mają wyjątkowy zestaw okoliczności. Często powrót do pracy jest koniecznością dla rodziny danej osoby. Fizjoterapeuta opracuje plan leczenia, który jest specjalnie ukierunkowany na twoje okoliczności i obrażenia. Cele są ustalone, a fizjoterapeuta pomoże Ci je osiągnąć. Ten pracownik służby zdrowia jest Twoim trenerem i partnerem w powrocie do pracy.