Programy do projektowania dróg i ich możliwości

Programy do projektowania dróg i ich możliwości

31 marca 2020 0 By Redakcja

Dzięki rozwiązaniom takim jak program do projektowania dróg w rezultacie jesteśmy w stanie pracować bardziej wydajnie i współpracować. Zmiany, których wprowadzenie zwykle zajmowało bez takich technologicznych rozwiązań tydzień, można teraz zmienić w ciągu kilku godzin. W rzeczywistości widać już wiele korzyści z tej metody projektowania dróg i o tych korzyściach właśnie chcemy nieco powiedzieć w tym artykule.

Program do projektowania dróg a wspólna praca w tym samym czasie

W tradycyjnym przepływie pracy projektowania arkusze planu są przekazywane od specjalisty do specjalisty ds. Kontroli jakości. Gdy ruch, drenaż, oświetlenie, usługi komunalne i inni specjaliści od inżynierii przeglądają plany, dni mijają. Często zmiana może skutkować czekaniem niezmiernie się wydłużającym.

Jednak wiele dzisiejszych program do projektowania działa na otwartej platformie, która zawiera wszystkie informacje o planie w chmurze. Oznacza to, że każdy może pracować nad tym samym projektem w tym samym czasie, a zmiany następują natychmiast.

Aby zapewnić, że cała ta wielodyscyplinarna koordynacja pozostaje w zgodzie z całym projektem, dobry program do projektowania drogi ma pełną analizę konfliktów 3D. Posiadanie wszystkich elementów projektu w 3D poprawia dokładność i zmniejsza liczbę niezamierzonych zdarzeń. Jeśli coś nie jest odpowiednio ocenione lub znajduje się we właściwym miejscu, można to łatwo zidentyfikować. Konflikty projektowe stają się znacznie bardziej widoczne.

Specjalistom w każdej dziedzinie łatwiej jest również określić, w jaki sposób pasują do projektu jako całości. Takie zrozumienie pozwala na skuteczne rozwiązywanie konfliktów podczas projektowania i ulepszenie produktu, który powinien być znacznie łatwiejszy do zbudowania.

Program do projektowania konstrukcji drogi daje projekt o wyższej jakości

Ze względu na szybszy przepływ pracy można opracowywać i modyfikować więcej iteracji projektu, niekoniecznie wymagając od klienta większego budżetu. Zamiast polegać na przekrojach rozmieszczonych co kilkaset metrów, teraz projekt jest bardziej szczegółowy dzięki takim programom, przez co pomaga pomaga wyeliminować niezamierzone zdarzenia podczas budowy.

Nie tylko można dzięki temu uzyskać i dostarczyć lepszy projekt, ale projektanci mogą dostarczyć projekt szybciej. Rezultatem jest projekt wyższej jakości w krótszym przedziale czasu.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia wykonawcy mają teraz wyraźniejszy obraz tego, co zostało zaprojektowane. Tradycyjnie kontrahenci przekształcali części planów projektowych na własny model 3D, aby mogli korzystać ze zautomatyzowanego sprzętu do oceny i przygotowania projektu. Jeśli cały projekt jest już zaprojektowany w modelu 3D, usuwa ten pośredni krok i tworzy bardziej usprawniony i dokładny proces.

Tradycyjne arkusze planów mogą być czytane i rozpoznawane przez inżynierów i projektantów, ale wielu decydentów – nie wspominając o opinii publicznej – chce zobaczyć renderingi projektów, aby lepiej zrozumieć projekt.

Zobacz program do projektowania dróg firmy Nascon i jego możliwości.