Praca a zdrowie psychiczne i ogólne samopoczucie

Praca a zdrowie psychiczne i ogólne samopoczucie

17 listopada 2021 0 By Redakcja

Dla wielu z nas praca Zabrze jest główną częścią naszego życia. To tam spędzamy większość czasu, czerpiemy dochód i często nawiązujemy przyjaźnie. Posiadanie satysfakcjonującej pracy może być dobre dla twojego zdrowia psychicznego i ogólnego samopoczucia.

Wszyscy mamy chwile, w których życie nas martwi – czasami jest to związane z pracą, jak terminy lub podróże. Czasami jest to coś innego – nasze zdrowie, nasze relacje lub okoliczności. Ważne jest, abyśmy chronili tę wartość, zajmując się zdrowiem psychicznym w pracy osób z istniejącymi problemami, osób zagrożonych i całej siły roboczej. Toksyczne środowisko pracy może być szkodliwe dla naszego zdrowia psychicznego.

Wierzymy w miejsca pracy, w których każdy może się rozwijać. Wierzymy również w rolę pracodawców, pracowników i firm w tworzeniu dobrze prosperujących społeczności.

Dobre zdrowie psychiczne w pracy i dobre zarządzanie idą w parze i istnieją mocne dowody na to, że miejsca pracy o wysokim poziomie dobrostanu psychicznego są bardziej produktywne. Poprawa dobrego samopoczucia w pracy zwiększa produktywność nawet o 12%.

Zdrowie psychiczne a praca

Zdrowie psychiczne to sposób, w jaki myślimy i czujemy oraz nasza zdolność radzenia sobie ze wzlotami i upadkami. Zdrowie psychiczne to coś, co wszyscy mamy. Kiedy cieszymy się dobrym zdrowiem psychicznym, mamy poczucie celu i kierunku, energię do robienia rzeczy, które chcemy robić, oraz zdolność radzenia sobie z wyzwaniami, które pojawiają się w naszym życiu.

Kiedy myślimy o naszym zdrowiu fizycznym, jest miejsce, w którym możemy zadbać o kondycję i jak najwcześniej uzyskać odpowiednią pomoc, abyśmy mogli wyzdrowieć. Zdrowie psychiczne jest takie samo.

Jeśli cieszysz się dobrym zdrowiem psychicznym, możesz:

• maksymalnie wykorzystać swój potencjał
• radzić sobie z tym, co życie rzuca ci pod nogi
• odgrywać pełną rolę w swoich związkach, miejscu pracy i społeczności.

Twoje zdrowie psychiczne nie zawsze pozostaje takie samo. Może się zmieniać, gdy zmieniają się okoliczności i przechodzisz przez różne etapy swojego życia. Również wtedy gdy zmienia się Twoja praca Zabrze.

Cierpienie to słowo używane do opisania sytuacji, w których dana osoba nie radzi sobie – z jakiegokolwiek powodu. Może to być coś w domu, presja pracy lub początek problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak depresja. Kiedy czujemy się przygnębieni, potrzebujemy współczującej, ludzkiej odpowiedzi. Im wcześniej jesteśmy w stanie rozpoznać, kiedy coś jest nie tak, tym wcześniej możemy uzyskać wsparcie.

Jakie są problemy ze zdrowiem psychicznym?

Wszyscy mamy chwile, kiedy czujemy się przygnębieni, zestresowani lub przestraszeni. Przez większość czasu te uczucia mijają, ale czasami przeradzają się w problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak lęk lub depresja, które mogą mieć wpływ na nasze codzienne życie. Dla niektórych osób problemy ze zdrowiem psychicznym stają się złożone i wymagają wsparcia i leczenia na całe życie. Jeśli czujesz, że praca którą wykonujesz ciągnie cię w tą stronę – zmień ją jak najszybciej.