Plan ubezpieczenia z pomocą drogową – baza wskazówek

Plan ubezpieczenia z pomocą drogową – baza wskazówek

25 maja 2022 0 By Redakcja

Kiedyś spędzałeś czas ze swoimi kumplami w centrum, a ktoś przypadkowo zamknął kluczyki w swoim samochodzie, ktoś inny znałby kogoś z członkostwem. Problem rozwiązany. Ale w dzisiejszych czasach takie rozwiązanie nie jest już liderem w dziedzinie pomocy drogowej, ponieważ wydaje się, że wszystkim różni się każdy pojedynczy pakiet pomocy drogowej.

Konsumenci mogą teraz kupować swoje plany za pośrednictwem sklepów wielkopowierzchniowych, lokalnych firm holowniczych i online. Nawet banki, firmy obsługujące karty kredytowe i dostawcy telefonów komórkowych dorzucają pakiety pomocy drogowej, aby osłodzić swoje oferty szansą na auto holowanie Warszawa.

Co to jest pomoc drogowa?

Jeśli dużo jeździsz lub masz w domu młodych kierowców, którzy regularnie pożyczają samochód, pomoc drogowa jest warta każdego grosza i często zwraca się już przy jednym skorzystaniu z usług, które świadczą.

Pomyśl o tym jako o kolejnej warstwie ubezpieczenia, w której, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować holowania lub doświadczysz przebicia opony, rozładowanego akumulatora, pustego zbiornika paliwa lub drobnego wypadku, pomoc pojawi się szybko i bezpłatnie.

Jak wybrać dostawcę pomocy drogowej?

Jeśli kupiłeś samochód zupełnie nowy lub świeżo używany od dealera, prawdopodobnie jego gwarancja fabryczna obejmuje pewną odmianę pomocy drogowej. Jeśli nie jesteś pewien, poproś dealera, aby się tym zajął.

Podobnie, jeśli kupiłeś rozszerzoną gwarancję przy zakupie samochodu, prawdopodobnie jesteś objęty ubezpieczeniem. Ten poziom ochrony może być odpowiedni, ale obejmuje Cię tylko wtedy, gdy jesteś w tym pojeździe, podczas gdy inne plany są przenośne i pozostają z Tobą, niezależnie od tego, w jakim samochodzie się znajdujesz.

Zdecyduj, czego potrzebujesz

Chociaż wszystkie działają na tych samych podstawowych zasadach, każdy plan pomocy drogowej oferuje nieco inne opcje. Niektóre mają wbudowane dodatki, takie jak zniżki hotelowe i specjalne stawki na wynajem samochodów, podczas gdy inne mają poważne ograniczenia, takie jak określona maksymalna liczba korzystania z usługi w ciągu roku.

Plany różnią się również zakresem obszaru obsługi, liczbą kilometrów, które trzeba holować bez dodatkowych kosztów oraz ogólnym czasem oczekiwania.

Gdzie zacząć?

Zacznij porównywać plany, najpierw przyjrzyj się biznesowi, w który często trafiłeś, i porównaj ich liczby z ofertą lokalną. Wszystko sprowadza się do opcji, a jak wiadomo – im więcej opcji jest zapakowanych w pakiet, tym wyższy koszt.

Większość planów obejmuje usługi holowania, więc przeczytaj drobnym drukiem, aby zobaczyć maksymalną odległość, na jaką mogą cię holować. Jeśli nie dojeżdżasz do pracy, ten numer nie wpłynie na twoją decyzję tak bardzo, jak gdyby powiedział, że dojeżdżasz na drugi koniec Polski kilka razy w tygodniu. Plany powinny również wyraźnie określać, gdzie będą holować Twój samochód do serwisu. Czy to najbliższy mechanik samochodowy, czy najbliższy dealer? To wszystko ma zdecydowanie znaczenie w kontekście pomocy drogowej jako takiej.