Okrutny cellulit – co może pomóc w jego redukcji?

Okrutny cellulit – co może pomóc w jego redukcji?

20 września 2022 0 By Redakcja

To coś, co dotyka ponad 90% kobiet (i 10% mężczyzn) i chociaż cellulitu nie można się całkowicie pozbyć – można podjąć kroki, które pomogą w jego redukcji. Podobnie jak rozstępy – te trudne do usunięcia plamy i wiele innych naszych typowych problemów z ciałem, istnieje i może powodować u wielu z nas bardzo niepotrzebny stres emocjonalny. Jednak chociaż nie jest to do końca nowość dla wszystkich – ważne jest, aby pamiętać, że stan jest w rzeczywistości całkowicie normalną i naturalną rzeczą. Opartą na indywidualnym rozmieszczeniu komórek tłuszczowych i tkanki łącznej w organizmie.

Cellulit to grudkowaty wygląd skóry najczęściej występujący na:

  • udach,

  • brzuchu,

  • pośladkach.

Tłuszcz wciska się między tkankę łączną pod skórą, powodując marszczenie się powierzchni skóry i wyglądanie na nierówną. Większość kobiet ma cellulit lub w rzeczywistości dostanie go w pewnym momencie swojego życia, a jego posiadanie nie oznacza, że jesteś niezdrowa. Cellulit to po prostu naturalne niedoskonałości w sposobie konturowania tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach.

W tej nowej erze akceptacji ciała wszyscy jesteśmy za kochaniem skóry, w której się znajdujemy, i brakiem presji, by się zmieniać. Zwłaszcza, gdy nauka uzna, że ​​nigdy nie można pozbyć się cellulitu na dobre. Biorąc to pod uwagę, można zastosować zdrowsze wybory żywieniowe, cardio, suplementy takie jak https://vesmed.pl/perfect-body-cellulite/ i kilka prostych praktyk, które pomogą Ci pozostawać w lepszej formie.

Produkty do skóry

Na przykład produkty z retinoidami są zwykle zalecane, gdy ktoś próbuje się pozbyć cellulitu. Leczenie miejscowe obejmuje retinoidy, które mogą pomóc w produkcji kolagenu i grubości skóry. Wspierają również lipolizę – konwersję tłuszczu. A miejscowe środki działają lepiej w połączeniu z masażem. Przypisuje się również Retinoidom stymulację produkcji nowych naczyń krwionośnych w skórze. Co z kolei poprawia krążenie i koloryt skóry. Nawilżaj przed snem. Albo jeszcze lepiej, po szybkim drenującym masażu limfatycznym, aby zobaczyć widoczne rezultaty jak najszybciej.

Peptydy kolagenowe

Kolagen to najlepszy przyjaciel Twojej skóry. Dlatego warto zwiększyć liczbę kolagenu, aby pomóc w zewnętrznym wyglądzie cellulitu. Wraz z wiekiem nasze ciało wytwarza mniej kolagenu, co prowadzi do powstawania zmarszczek i suchej skóry. Cellulit rozrywa pasma kolagenowe w tkance łącznej skóry, a kolagen działa po to, aby wzmocnić elastyczność skóry i naprawić uszkodzoną tkankę. Przyjmowanie zastrzyków kolagenowych, pomaga zwiększyć metabolizm skóry, wzmocnić i naprawić uszkodzoną tkankę, jednocześnie poprawiając elastyczność skóry.

Ponadto, kremy na cellulit są szeroko dostępne w Internecie i sklepach stacjonarnych. Ale czy przynoszą rezultaty? Ważne jest, aby pamiętać, że kremy tylko nieznacznie poprawią wygląd jako część diety i reżimu ćwiczeń. Mogą pomagać powierzchownie w dziale wyglądu, ale nie są cudotwórcami. Oszczędzaj więc pieniądze i nie wyrzucaj ich na zakup drogich kremów, które obiecują stopić tłuszcz bez żadnego wysiłku z Twojej strony.