Określ kryteria i znajdź pracowników idealnych! O rekrutacji ukierunkowanej.

Określ kryteria i znajdź pracowników idealnych! O rekrutacji ukierunkowanej.

24 grudnia 2021 0 By Redakcja

Poszukując idealnego kandydata na otwarte stanowisko w swojej firmie, istnieje kilka różnych strategii rekrutacyjnych, które można zastosować. Jedną z najskuteczniejszych metod znajdowania pracowników, którzy dobrze spełnią swoją rolę i będą stanowić pozytywny dodatek do kultury Twojej firmy, jest skorzystanie z wyszukiwania ukierunkowanego.

Zasadniczo ukierunkowana strategia rekrutacyjna obejmuje zawężenie działań reklamowych w celu przyciągnięcia grupy osób o określonym poziomie doświadczenia, zestawach umiejętności, cechach osobowości i innych cechach. Poniżej omówimy niektóre z głównych korzyści, jakie niesie taka rekrutacja pracowników.

Popraw jakość kandydatów

Jedną z najbardziej znaczących korzyści płynących z ukierunkowanej strategii rekrutacyjnej jest poprawa jakości kandydatów. Ponieważ twoje otwarte pozycje będą pokazywane tylko osobom, które spełniają określone kryteria, których pragniesz, nie będziesz musiał przesiewać dużej liczby niewykwalifikowanych kandydatów. Zamiast tego większość – jeśli nie wszyscy – kandydaci na Twoje wolne stanowisko będą potencjalnie dobrze pasować do Twojej firmy.

Zmniejszony koszt

Kolejną istotną zaletą wdrożenia ukierunkowanej strategii rekrutacyjnej jest obniżony koszt zatrudnienia. Podejście jakości nad ilością, które wdraża ukierunkowana strategia rekrutacyjna, nie tylko oszczędza czas, ale może również znacznie obniżyć koszty zatrudnienia. Zmniejszając pulę kandydatów na stanowisko, menedżerowie ds. rekrutacji mogą w pełni wykorzystać każdą wydaną złotówkę, zamiast rozwadniać budżet na szeroką gamę kandydatów.

Obsadzaj trudne stanowiska

Niektóre stanowiska są trudniejsze do obsadzenia niż inne. Na szczęście ukierunkowana strategia rekrutacyjna może skrócić czas, przez jaki kluczowe stanowiska pozostają otwarte. Dzięki reklamowaniu ofert pracy w sposób skierowany konkretnie do wykwalifikowanych kandydatów, osoby, które dobrze pasowałyby do tej roli, są bardziej skłonne do zobaczenia i aplikowania.

Zwiększenie różnorodności w miejscu pracy

Oprócz ukierunkowania na kandydatów o określonych umiejętnościach, ukierunkowana strategia rekrutacyjna może również być skierowana do grup niedostatecznie wykorzystywanych, takich jak mniejszości etniczne lub osoby niepełnosprawne. Zapewniając reprezentację grup niedostatecznie reprezentowanych w puli kandydatów na otwarte stanowisko, firmy mogą zwiększyć różnorodność w swoich miejscach pracy. Ponieważ zróżnicowane miejsce pracy wykazało wiele zalet, takich jak niższy wskaźnik rotacji, zwiększone morale, lepsze podejmowanie decyzji i wyższy poziom zaangażowania, nie należy przeoczyć tej korzyści płynącej z ukierunkowanej strategii rekrutacyjnej.

Fast-Service jest jedną z najbardziej szanowanych firm zajmujących się rekrutacją pracowników w kraju. Aby pomóc Twojej firmie zatrudnić najlepszych specjalistów HR, postaw na ich wysoce skuteczną specjalistyczną strategię wyszukiwania ukierunkowanego. Aby dowiedzieć się więcej o procesach i usługach, skorzystaj z tej możliwości.

Polecamy:
Jak wymienić szybkę w Apple Watch?