Od Bukowiny Tatrzańskiej po Zakopane – który hotel zachwyca noclegami?

Od Bukowiny Tatrzańskiej po Zakopane – który hotel zachwyca noclegami?

2 maja 2022 0 By Redakcja

W dzisiejszym artykule przedstawimy warte uwagi noclegi w Zakopanem i okolicy, głównie są to hotele które warto polecić innym turystom. Zachęcamy do tego, by traktować ten tekst jako pierwszy wyjściowy poradnik, po którym należy wejść na stronę konkretnych noclegów, by przeglądać zdjęcia i czytać opinie gości.

ARIES HOTEL & SPA / ZAKOPANE

Zakopane, ul. Zaruskiego 5

Świetna lokalizacja dwa kroki od Krupówek, piękne wnętrza, basen z wodą termalną, dwa jacuzzi w ogrodzie, pokój i plac zabaw dla dzieci, znakomita restauracja, bardzo dobre śniadania, klub nocny. Ten luksusowy hotel powstał w 2014 roku z przebudowy ogromnego hostelu, który słynął niegdyś z największego w Europie dachu pokrytego drewnianym gontem.

HOTEL HARNAS / BUKOWINA TATRZAŃSKA

Bukowina Tatrzańska, ul. Wierch Buńdowy 11

Hotel HARNAS, część BUKOVINA Resort, znajduje się 1,5 km od Hotelu Bukovina i Termy Bukovina. Hotel Harnas ma być strefą relaksu i wyciszenia, dlatego polecany jest dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia. Jego ogromnym atutem jest fakt, że wszystkie pokoje posiadają balkony ze wspaniałym widokiem na Tatry. Dobrą wiadomością dla wielu turystów było to, że nowi właściciele hotelu nie wyburzyli starego Hotelu Harnas (rok budowy 1969), ale gruntownie go wyremontowali i pięknie udekorowali. Planując pobyt w hotelu Harnas warto wynająć samochód (oczywiście jeśli nie przyjeżdżacie sami).

HOTEL NOSALOWY DWÓR / ZAKOPANE

Zakopane, ul.Balzera 21d

Doskonała lokalizacja dla początkujących narciarzy – vis a vis ośrodka narciarskiego Nosal (świetne kursy narciarskie dla dzieci), miła obsługa, doskonałe śniadania, możliwość skorzystania z atrakcji innych hoteli Nosalowego Dworu, przytulny i autentyczny hotel. Hotel Nosalowy Dwór powstał w 2001 roku i był spełnieniem marzeń znanej polskiej narciarki. W kolejnych latach powstały trzy kolejne hotele i obecnie Ośrodek Nosalowy Dwór może pomieścić 1000 osób. Firma nadal jest firmą rodzinną, ale jednym z faworytów jest wciąż najstarszy hotel.

GRAND HOTEL STAMARY / ZAKOPANE

Zakopane, ul. Kościuszki 19

Bardzo dogodna lokalizacja pomiędzy dworcem autobusowym i kolejowym, a Krupówkami. Większość pokoi posiada balkony z widokiem na Tatry, dwupoziomowe Wellness & SPA (600 m2) z zabiegami fizjoterapeutycznymi, restaurację serwującą dania kuchni staropolskiej, pokój zabaw dla dzieci. Pierwszy Hotel-Pensjonat Stamary został otwarty w maju 1905 roku. Budynek wielokrotnie zmieniał swoje przeznaczenie w czasie I i II wojny światowej, a w 2006 roku, po gruntownym remoncie, został ponownie otwarty jako Grand Hotel Stamary. Od 2008 roku hotel jest siedzibą Konsulatu Honorowego Republiki Słowackiej.

HOTEL BANIA TERMICZNY & NARCIARSKI / BIALKA TATRZAŃSKA

Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 181

Świetna lokalizacja obok największego ośrodka narciarskiego w naszym regionie, a także nowoczesnych basenów termalnych. Jest też tam miła obsługa, bardzo dobre jedzenie, nowoczesne, ale tradycyjne meble i dekoracje, wiele atrakcji i zajęć dla dzieci i dorosłych. Pobyt w Hotelu Bania, zwłaszcza w sezonie narciarskim, jest drogi, ale standard hotelu oraz ilość i jakość atrakcji są warte wysokiej ceny.