Nowa klimatyzacja w miejsce starej? Sprawdź, jak wygląda wymiana zanim zadzwonisz po ekipę!

Nowa klimatyzacja w miejsce starej? Sprawdź, jak wygląda wymiana zanim zadzwonisz po ekipę!

8 kwietnia 2024 0 By Redakcja

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak naprawdę wygląda profesjonalny montaż klimatyzacji w firmie? Spójrzmy na ten proces nieco bliżej i rozwiejmy wątpliwości z tym związane!

Profesjonalna instalacja klimatyzacji w firmie – od czego się to zaczyna?

Zanim przybędzie zespół instalacyjny, powinieneś otrzymać telefon lub SMS-a z informacją, że jest w drodze. Wiele dobrych firm z branży prześle także zdjęcia wraz z biografiami zespołu instalacyjnego, który będzie pracował w Twoim domu z wyprzedzeniem. To dodatkowy czynnik bezpieczeństwa i komfortu, zanim obcy wejdzie do Twojego biura.

Po ich przybyciu główny instalator udostępni Ci informacje o planowanym przebiegu pracy. Często jest to zawarte w pakiecie zawierającym szczegółowe informacje na temat profesjonalnej instalacji. Pakiet ten zawiera informacje o sprzęcie, akcesoriach do zainstalowania oraz wszelkie specjalne instrukcje przekazane przez Ciebie jeszcze przed podpisaniem umowy na tę usługę.

Ważne jest, aby zarezerwować kilka chwil na zapoznanie się z tymi informacjami. Zapobiegnie to kosztownym i irytującym błędom podczas instalacji.

Komunikacja jest kluczowym elementem udanej instalacji!

O czym pamiętać przed montażem klimatyzacji? Podczas gdy Ty będziesz przeglądać szczegóły zadania z głównym instalatorem, pozostali członkowie zespołu wykorzystają ten czas na rozpoczęcie układania zabezpieczenia podłogi oraz przygotowanie narzędzi i sprzętu na miejsce. Rozpoczną także proces zapewnienia bezpieczeństwa obejmujący wyłączenie obwodów elektrycznych i dopływu gazu do istniejących urządzeń w siedzibie firmy.

Usuwanie istniejącego centralnego klimatyzatora

Twój istniejący klimatyzator zawiera czynnik chłodniczy, który należy usunąć przed zainstalowaniem nowego. Zgodnie ze standardami – otwarte uwalnianie tego czynnika chłodniczego do atmosfery jest niezgodne z prawem.

Aby bezpiecznie i legalnie usunąć czynnik chłodniczy z istniejącego układu centralnego klimatyzatora, należy zastosować urządzenie zwane maszyną do odzysku wraz ze zbiornikiem odzysku. Jest to jedyny proces, który pozwala na bezpieczne usunięcie i prawidłowe obchodzenie się z czynnikiem chłodniczym.

Każda osoba mająca kontakt z czynnikiem chłodniczym lub sprzętem zawierającym czynnik chłodniczy musi posiadać indywidualny certyfikat – stąd zatrudnienie profesjonalistów do tego zadania jest jeszcze ważniejsze.

Po prawidłowym odzyskaniu czynnika chłodniczego przewody elektryczne są odłączane od istniejącego klimatyzatora. W pobliżu klimatyzatora znajduje się skrzynka rozłączająca, która stanowi urządzenie zabezpieczające w sytuacjach awaryjnych.

W przypadkach, gdy w starym systemie brakuje skrzynki rozłącznej, zgodnie z przepisami bezpieczeństwa należy zainstalować nową skrzynkę rozdzielczą z nowym klimatyzatorem. Istnieją szczegółowe wytyczne instalacyjne dotyczące wymiarowania i prawidłowego okablowania rozłącznika. Zatrudniony przez Ciebie zespół profesjonalistów na pewno posiada pełne rozeznanie na ten temat. Po bezpiecznym usunięciu wszystkich istniejących połączeń istniejący klimatyzator jest gotowy do demontażu.