Notowania PGNiG w porównaniu do PZU

Notowania PGNiG w porównaniu do PZU

31 sierpnia 2022 0 By Redakcja

Warto zauważyć, że obecne notowania PGNiG nie są szczególnie zachęcające, ponieważ mamy do czynienia ze sporymi spadkami, które wynikają przede wszystkim faktu, że, nie wiadomo co dokładnie będzie z sytuacją gazową w Polsce. Z pewnością ten kryzys związany z paliwami gazowymi płynnymi, który odbija się bezpośrednio na produkcji ciepła i energii elektrycznej jest mocno zauważalny nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, dlatego też notowania spółki spadają, zamiast rosnąć.

Kryzys energetyczny staje się faktem.

Wystarczy jedynie przyjrzeć się odpowiedniemu wykresowi, aby zauważyć, że dawno nie było tak złej sytuacji, jak ma miejsce teraz. Z pewnością nie jest to zbyt zachęcająca wiadomość, ale mimo wszystko trzeba się liczyć z tym, że raczej obraz ten nie zmieni się zbyt szybko. Nawet jeśli na stronie https://comparic.pl/pgnig/ widać wyraźne porównanie, że po lekkim odbiciu spadki tak naprawdę znowu wróciły, to trzeba przyznać, że nie widać na razie większej perspektywy poprawy w tej kwestii. W tym wypadku różne zobowiązania finansowe oraz ciągłe wzrosty cen doprowadziły do takiej, a nie innej sytuacji i gdzie po prostu spadki będą mocno zauważalne, zwłaszcza że ogólnie samego gazu jest, mniej niż było wcześniej. Przez to istnieje ogromna szansa, na deficyt gazu co mogłoby, odbić się bardzo niekorzystnie na polskiej gospodarki co tylko pogłębia mocno zawirowanie związane z kursami.

PZU mocno zyskuje.

W porównaniu z tą sytuacją obecne akcje PZU zdają się mieć tendencję odwrotną, ponieważ warto zwrócić uwagę, że spółka pomimo trudnego czasu zyskuje znacząco i utrzymuje wysoki zysk, co przekłada się również na dłuższą perspektywę czasu. Chodzi przede wszystkim o utrzymanie tego trendu, co jest, jak najbardziej uzasadnione zważywszy na fakt, że wspomniana spółka wydaje się mieć wszystkie argumenty świadczące o tym, że sytuacja zostanie utrzymana, co więcej, wzrost będzie o wiele bardziej widoczny w następnych miesiącach. Tak więc są jeszcze firmy, które znacząco zyskały na tym kryzysie.