Między schodami drewnianymi a sufitem – jak samodzielnie pobrać pomiary?

Między schodami drewnianymi a sufitem – jak samodzielnie pobrać pomiary?

25 czerwca 2021 0 By Redakcja

Samodzielne remonty domu są zabawne i niedrogie, ale budowanie schodów może wydawać się onieśmielające. Ale kiedy już nauczysz się podstaw wykonywania pomiarów, planowanie nowych schodów nie jest trudnym projektem. Dzięki kilku narzędziom i kilku wskazówkom możesz nauczyć się mierzyć schody drewniane Drewdom, jednocześnie eliminując zamieszanie. W ten sposób, gdy nadejdzie czas na budowanie klatki schodowej, możesz zmniejszyć swoje szanse na popełnienie błędów.

Zmierz wysokość przestrzeni, w której chcesz wykonać schody.

Za pomocą taśmy mierniczej dokonaj pomiarów całkowitej wysokości przestrzeni, w której chcesz wykonać schody od dołu do góry. To określi, jak wysoko będą twoje schody. Powinieneś również zmierzyć wysokość sufitu. Upewnij się, że zapisałeś każdy dokonany pomiar, aby uniknąć błędów podczas planowania i budowy schodów.

Odejmij 1,8-2,1 m od całkowitego wzniesienia, aby uwzględnić przestrzeń nad głową.

Wysokość nadproża odnosi się do wysokości między szczytem schodów a sufitem. Dodaj pomiar wysokości nad głową co najmniej 1,8-2,1 m, aby zapobiec urazom. Wysokość nadproża zwykle nie jest regulowana przez przepisy budowlane, ale lokalny kodeks budowlany może zawierać zalecenia dotyczące wysokości nadproża schodów, więc koniecznie sprawdź. Na przykład, jeśli całkowita wysokość wynosi 290 cm, odejmij 1,8 m, czyli 180 cm, aby uwzględnić wysokość nadproża.

Podziel wzniesienie przez 15 lub 18 cm, aby znaleźć całkowitą liczbę schodów. W przypadku większych schodów podziel przez 18, a w przypadku mniejszych schodów podziel przez 18. Suma, którą otrzymasz, to liczba schodów, które będą miały Twoje przyszłe schody, abyś mógł odpowiednio zaplanować. Jeśli dzielenie wysokości drugiego piętra przez preferowaną wysokość pionu nie daje liczby całkowitej, zaokrąglij swoje obliczenia w górę, jeśli liczba dziesiętna jest większa niż 0,5 lub w dół, jeśli liczba dziesiętna jest mniejsza niż 0,4.

Podziel podniesienie przez liczbę schodów, aby znaleźć poszczególne podniesienie schodów. Wzrost schodów odnosi się do wysokości każdego pojedynczego stopnia. Aby określić wysokość poszczególnych schodów, podziel całkowity wzrost przez planowaną liczbę schodów. Jeśli podniesienie wynosi 110 cm, a liczba schodów wynosi na przykład 6, każdy pojedynczy stopień będzie miał podniesienie 18 cm.

Określanie biegu, szerokości i długości

Zaplanuj, aby indywidualny „bieg” każdego stopnia wynosił 23–25 cm. Bieg lub bieżnik odnosi się do długości każdego stopnia. Zasadniczo bieg schodów powinien wynosić co najmniej 23-25 cm aby ludzie mieli wystarczająco dużo miejsca do wchodzenia, ale w razie potrzeby można je wydłużyć. Głębokość każdego ze schodów musi być wystarczająca, aby osoba mogła bezpiecznie wejść na górę.

Znajdź całkowity bieg, mnożąc indywidualny bieg przez liczbę stopni. Całkowity przebieg odnosi się do długości całej klatki schodowej. Aby określić całkowity bieg, pomnóż bieg stopni przez zaplanowaną liczbę stopni na klatce schodowej.