mFaktoring – co może zaproponować?

mFaktoring – co może zaproponować?

22 sierpnia 2020 0 By Redakcja

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z faktoringu? W takim razie pierwszym krokiem jest rozeznanie się w temacie, który bank bądź specjalistyczna firma ma coś interesującego do zaproponowania w tym zakresie. Jednym z banków, do którego można się zwrócić jest bardzo popularny wśród polskich przedsiębiorców mBank. Nazwa tej usługi nasuwa od razu skojarzenie i wzbudza zaufanie: mFaktoring. Spójrzmy na tę usługę nieco bliżej!

mFaktoring – o co w tym chodzi?

Zanim przejdziemy dalej warto odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie,a mianowicie: czym jest mFaktoring? Mówiąc ogólnie, jeśli chodzi o sam faktoring jest to wyciągnięcie pomocnej dłoni dla tych przedsiębiorstw, które chcą zachować płynność finansową, pomimo wystawiania faktur z odroczonymi terminami płatności. Faktoring w wykonaniu mBanku to propozycja skierowana zarówno dla małych, jak i średnich firm z finansowaniem na poziomie krajowym, eksportowym z regresem, jak i przejęciem ryzyka niewypłacalności. Interesujące jest również to, że mFaktoring obejmuje również usługę taką jak gwarancje importowe.

faktoring

mFaktoring – czy tylko dla klientów mBanku?

Jeśli zastanawiasz się , kto może skorzystać z oferty mFaktoringu i czy jesteś w tym szczęśliwym gronie, od razu wyjaśniamy – tak, o ile jesteś klientem mBanku. W innym przypadku Twój wniosek o finansowanie faktur będzie niemożliwy, bo istnieje w serwisie transakcyjnym wyłącznie dostępnym dla klientów. Jeśli jednak jesteś klientem na pewno docenisz fakt, iż jak to bywa w przypadku mBanku i tym razem masz możliwość niemal wszystkie formalności załatwić bez wychodzenia z domu, całkowicie online. Jednak niestety – to nie wszystkie warunki, które musi spełniać przedsiębiorca aspirujący do usługi mFaktoringu. Zanim stanie się to faktem konieczne jest zaakceptowanie wszystkich warunków umowy, jakie mBank oferuje, poza tym konieczne jest wykazanie, iż posiada się zdolność do spłaty limitu faktoringowego w stosunku do przyznanej kwoty. Oczywiście też konieczne jest posiadanie i prowadzenie aktywnej działalności gospodarczej. Są to wszystkie warunki, jakie stawia mBank w ramach mFaktoringu. Teraz warto spojrzeć co oferuje, aby zachęcić do skorzystania z tej oferty.

mFaktoring – mała firma skorzysta!

Mbank przygotował bardzo korzystne warunki korzystania z mFaktoringu zwłaszcza dla najmniejszych firm. Zdaje się, że w kilku punktach nawet bardziej konkurencyjne, niż to, co oferują inne banki, warto jednak zapoznać się osobiście ze szczegółami, aby mieć pewność, że to co dokładnie proponują w umowie, jest właśnie tym czego w indywidualnym przypadku chce się od mFaktoringu. Pewne jest jednak, że w sieci internetowej można znaleźć dość sporo przychylnych opinii kierowanych w stronę tej usługi. Zresztą z samymi opiniami tego rodzaju też warto się zapoznać, gdyż de facto jakby nie patrzeć jest to najlepsze i najbardziej wiarygodne źródło wiedzy, które pokazuje od kuchni jak to wszystko dzieła i czy faktycznie spełnia wymagania klientów tego banku, znanego z wysokiej jakości usług.