Jak zaaranżować pokój gościnny?

Jak zaaranżować pokój gościnny?

26 sierpnia 2023 0 By Redakcja

Czy szykujesz się na spotkanie ze starymi przyjaciółmi? Być może nie widziałeś niektórych członków rodziny od jakiegoś czasu? A może zbliża się uroczystość, na którą przybędą ludzie z daleka i ze wszystkich stron? Niezależnie od okazji, jeśli zapraszasz gości do swojego domu, miło jest spędzić czas na to, aby uczynić ich pokój miejscem, w którym mogą się zrelaksować, odprężyć i poczuć się jak w domu.

Pobyt z rodziną i przyjaciółmi może być wygodniejszy niż noc w hotelu, dlatego przedstawiamy kilka kroków, które należy wykonać przed ich przyjazdem. Projektowanie wnętrz Gdynia na dużą i małą skalę ma naprawdę znacznie również w tym kontekście.

Zrób miejsce na ich bagaż

Po przyjeździe pomóż gościom zabrać bagaże do pokoju na noc. Jeśli to możliwe, wcześniej opróżnij szufladę i/lub szafkę, aby w razie potrzeby mogli rozpakować i powiesić ubrania. Niektórzy goście lubią się rozpakowywać, żeby poczuć się jak w domu, w końcu jest to o wiele bardziej efektowne niż życie na walizkach!

Rozłóż świeże ręczniki i przybory toaletowe

Trzymaj świeży zestaw ręczników dla gości w szafce na bieliznę i wcześniej rozłóż je starannie na eleganckim krześle lub na końcu łóżka. Jeśli będziesz dzielić wspólną łazienkę, dobrym pomysłem jest oznaczenie ręczników kolorami. Zaoferuj gościom inny kolor lub odcień ręcznika kąpielowego, aby pomóc im odróżnić swój ręcznik od Twojego, gdy będą się przygotowywać rano. Kiedy przebywasz poza domem, łatwo zapomnieć o szamponie, odżywce i żelu pod prysznic, więc dołóż wszelkich starań, zaopatrz się w mini przybory toaletowe i zaoferuj je swoim gościom wraz ze świeżymi ręcznikami.

Wygodne i dobrze pościelone łóżko

Łóżko gościnne powinno być wygodne i odpowiedniej wielkości, aby zapewnić spokojny sen – zazwyczaj wystarczy łóżko podwójne. Zanim przyjdą goście, pościel ich łóżko śnieżnobiałą pościelą, najlepiej wykonaną w 100% z bawełny. Wygodne łóżko, jedwabiście miękka pościel z pewnością sprawią, że Twoi goście poczują się mile widziani i zadbani. Aby ubrać łóżko i nadać pomieszczeniu atmosferę luksusu, zarzuć na koniec łóżka narzutę ze sztucznego futra lub dzianiny i dodatki w postaci trzech lub czterech uzupełniających się poduszek. Różne tekstury sprawią, że nieużywany pokój stanie się bardziej przyjazny.

Niech stanie się światłość

Podobnie jak najprawdopodobniej masz w swojej sypialni, upewnij się, że w pokoju gościnnym znajduje się odpowiednio ustawiony stolik nocny. Powinna w nim znajdować się mała lampa – poruszanie się po nieznanym pomieszczeniu w ciemności może być trudnym i potencjalnie niebezpiecznym zadaniem! Dobrym pomysłem może być także pozostawienie obok lampy świecy zapachowej, butelki wody lub dwóch i budzika.

Zostaw swoje hasło do sieci Wi-Fi

Żyjąc w epoce cyfrowej, z pewnością zostaniesz poproszony o podanie hasła do Wi-Fi. Zapisz hasło na kartce papieru lub notatniku i pozostaw je widoczne w pokoju gościnnym. W końcu nic tak nie zachęca do poczucia się jak w domu, jak dostęp do Wi-Fi!
W oczekiwaniu na gości, niezależnie od pory roku, posprzątanie i odświeżenie pokoju gościnnego, a także przestrzeganie powyższych kilku najważniejszych wskazówek sprawi, że Twoi goście poczują się mile widziani w Twoim domu i będą chcieli wracać.\

Rozpocznij swoją karierę w marketingu