Jak odzyskać podatek z Holandii

Jak odzyskać podatek z Holandii

30 listopada 2020 0 By Redakcja

Każdy osoba, która zdecydowała się wyjechać do pracy w Holandii, ma prawo do złożenia zeznania podatkowego i tym samym ubiegania się o zwrot holenderskiego podatku. Masz przed Tobą formalnościzwiązane z wypełnianiem odpowiednich druków do zwrotu podatku w urzędzie? Nie do końca wiesz, jak się za nie zabrać? Przeczytaj ten artykuł. Rozwieje Twoje wątpliwości związane z odzyskaniem podatku z Holandii.

Zwrot podatku Holandia — jakie dokumenty są potrzebne

Aby móc otrzymać zwrot ubezpieczenia z Holandiinależy złożyć odpowiednie dokumenty w urzędzie skarbowymBelastingdienst. Najważniejsze z nich to kopia dowodu osobistego lub paszportu (oraz oryginał do wglądu) oraz karta podatkowa Jaaropgave.

Karta podatkowa Jaaropgave — co to

Jaaropgave w Holandii jest rodzajem karty podatkowej, którą każdy legalnie zatrudniony na terenie tego kraju pracownik otrzymuje od swojego pracodawcy po zakończeniu roku podatkowego. Dokument ten stanowi podstawę do rozliczenia podatku dochodowego z Holandii. Polskim odpowiednikiem karty podatkowej Jaaropgave jest dokument PIT-11.

Nie posiadasz holenderskiej karty Jaaropgave? Skontaktuj się z wybranym biurem podatkowym i poproś o pomoc w jej odzyskaniu. Współpracując z konsultantem podatkowym, będziesz mieć pewność, że karta podatkowa szybko trafi w Twoje ręce. Pamiętaj, że jeśli w ciągu wybranego roku podatkowego pracowałeś u więcej niż jednego pracodawcy, to Jaaropgave musisz otrzymać od każdego z nich.

Zwrot ubezpieczenia z Holandii — Zorgtoeslag

Jako pracownik i jednocześnie mieszkaniec Holandii masz możliwość ubiegania się o zwrot dopłaty do ubezpieczenia zdrowotnego (Zorgtoeslag). Zdrowotne ubezpieczenie w Holandii jest obowiązkowe. Trzeba wykupić je indywidualnie lub upewnić się, że pracodawca, u którego jesteś zatrudniony, opłaca ubezpieczenie zdrowotne wszystkim swoim pracownikom.

Podatek z Holandii — w jaki sposób złożyć dokumenty

W dobie trwającej pandemii związanej z koronawirusem wielu z nas nie chce niepotrzebnie wychodzić z domu, aby załatwiać różne sprawy. Nie ma w tym nic dziwnego — nie chcemy narażać zdrowia swojego oraz bliskich. Przy rozliczaniu podatku z Holandii konieczne jest jednak dotrzymanie obowiązujących terminów, aby wniosek o zwrot nadpłaconego podatku mógł zostać rozpatrzony. Najważniejsze to wiedzieć, do kiedy można wnioskować o zwrot podatku z Holandii — tutaj terminy uzależnione są od tego, czy jest się zameldowanym w tym państwie, czy nie.

  • Osoby zameldowane w Holandii –termin złożenia deklaracji to 1 maja.
  • Osoby niezameldowane w Holandii –termin złożenia deklaracji to 1 lipca.

Na szczęście istnieje sposób, aby dotrzymać wyznaczonego terminu i nie wychodzić z domu. Wystarczy zdecydować się na rozliczenie podatku z Holandii on-line. Ten sposób jest coraz bardziej popularny nie tylko ze względu na prośby o ograniczanie kontaktów społecznych. Rozliczanie podatków przez Internet to także wygoda, zaoszczędzony czas (nie musisz jechać do urzędu) oraz możliwość dopełnienia wszelkich formalności w kilka minut — zrobisz to, siedząc przed komputerem w ciepłych kapciach i popijając gorącą kawę.