Dozownik do mydła w biurze – jakie wymagania musi spełniać?

Dozownik do mydła w biurze – jakie wymagania musi spełniać?

18 października 2020 1 By Anna Szafrańska

Każda łazienka w przestrzeni biurowej powinna być wyposażona starannie, dokładnie, a także z dbałością o spełnienie wszystkich przepisów. Okazuje się bowiem, że także sanitariaty w miejscu pracy mają swoje miejsce w przepisach bhp. Warto więc zadbać o to, by wszystkie łazienki w firmie spełniały jak najwyższe standardy.

Łazienki firmowe to miejsca, z których korzystają nie tylko pracownicy. Bardzo często zaglądają do nich także klienci korzystający z usług czy robiący zakupy w danym sklepie. Dlatego też powinny być to pomieszczenia naprawdę dobrze wyposażone, eleganckie i przede wszystkim czyste. Mają one bowiem spory wpływ na wizerunek firmy i na to, jak postrzegają ją klienci. Im lepiej zadbamy o wszystkie elementy wyposażenia, tym lepiej łazienka będzie się prezentowała i tworzyła dobre pierwsze wrażenie.

Akcesoria do łazienek

Suszarki do rąk czy dozowniki do mydła to akcesoria, których nie powinno zabraknąć w firmowych łazienkach. Ich dużą zaletą jest bezproblemowe i niemal bezdotykowe użytkowanie, co znacznie ogranicza kontakt z wieloma niehigienicznymi powierzchniami. Suszarki do rąk i dozowniki do mydła powinny być produktami dobrej jakości, pochodzącymi od sprawdzonych i renomowanych producentów. Jeśli wybieramy dozownik do mydła, zwracajmy uwagę na to, jak wygląda jego montaż, czy można bez problemu uzupełniać w nim zapasy mydła. Przyjrzyjmy się również jego budowie, czy będzie awaryjny oraz czy będzie można bez problemu utrzymać go w czystości. W przypadku akcesoriów łazienkowych, na pierwszym miejscu zawsze powinna być ergonomia i funkcjonalność. Dopiero w dalszej kolejności zwracajmy uwagę na estetykę czy wygląd zewnętrzny. Wybierając akcesoria do łazienki musimy brać pod uwagę, że mają one nam bezproblemowo służyć przez długi czas. Im lepszej jakości będą, tym większa pewność, że nie popsują się już po kilku tygodniach użytkowania.

Dobry projektant zadba o komfort i ergonomię

Łazienki w przestrzeniach biurowych wymagają dbałości o wygodę, komfort, spełnianie wszystkich przepisów sanitarnych, a także dopasowania do liczby pracowników i ich potrzeb. Jeśli planujemy remont czy rozbudowę biura lub przeprowadzamy się do nowego obiektu, aranżację łazienki firmowej warto jest zlecić profesjonalistom. Doświadczony projektant, znający się na aranżacji łazienek, z pewnością świetnie poradzi sobie z każdym pomieszczeniem, nawet trudnym czy problemowym. Warto inwestować w tego rodzaju usługi. Jest to jednorazowy wydatek, który może nam się szybko zwrócić w postaci łazienki, która pod każdym względem będzie spełniała oczekiwania zarówno nasze, jak i wszystkich korzystających z niej klientów. Co więcej, warto inwestować w dobrej jakości, solidne i sprawdzone rozwiązania. Wszelkie oszczędności na wykończeniu czy akcesoriach mogą nam w krótkim czasie spowodować sporo kłopotów. Im tańsze urządzenia i akcesoria kupimy, tym szybciej zaczną się psuć i powodować spore awarie.