Dodatkowe opłaty przy wynajmowaniu samochodu – tego nie dowiesz się w wypożyczalni

Dodatkowe opłaty przy wynajmowaniu samochodu – tego nie dowiesz się w wypożyczalni

17 listopada 2020 0 By Anna Szafrańska

Wynajem samochodu to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają do dyspozycji własnego auta, a zależy im na wygodnym i komfortowym podróżowaniu. Wybór wypożyczalni jest z roku na rok coraz większy. Jeśli więc wypożyczamy auto po raz pierwszy i nie znamy jeszcze dobrze rynku tego rodzaju usług, warto dobrze rozejrzeć się w różnych ofertach, porównując nie tylko cenniki, ale również zakres dodatkowych usług.

Gdy przeglądamy strony internetowe wypożyczalni aut lub ich reklamy w różnych miejscach w sieci czy w mediach społecznościowych, może nam się wydawać, że wynajem auta jest tanie jak barszcz. Zwykle mamy informację, że wynajęcie dobrej klasy samochodu to zaledwie kilkadziesiąt złotych na dobę. W rzeczywistości jednak koszty bywają dużo wyższe. Często podany koszt dotyczy wynajmu długoterminowego, który z oczywistych względów jest tańszy niż wynajem na dobę czy dwie. Co więcej, zwykle nie ma informacji, że klienci muszą wiele usług opłacić dodatkowo, co powoduje, że koszt wynajmu znacznie się powiększa. Przy wyborze wypożyczalni nie kierujmy się więc niskimi cenami, gdyż mogą być one dosyć mylące i wprowadzać w błąd.

Przy wynajmie trzeba wpłacić kaucję

Kosmetyki do samochoduKlienci, którzy planują wynajem samochodu z wypożyczalni, często liczą sobie dokładnie, ile potrzebują na cały okres wynajmu. W wypożyczalni mogą natomiast mocno się zdziwić, bo koszty będą wyższe. Właściciele wypożyczalni, dbając o swoją własność, zwykle pobierają kaucję za wynajem konkretnego auta. Im lepszej klasy samochód, tym ta kaucja będzie wyższa. Czasem jest to dosyć spora kwota, którą klient po prostu nie dysponuje. Wtedy raczej trudno mówić o satysfakcji z wynajmu. Dobrym rozwiązaniem będzie natomiast znalezienie takiego auta, którego kaucja nie przekracza naszych możliwości finansowych. Pamiętajmy również, że kaucja jest kwotą, która jest klientowi zwracana w momencie oddawania auta. Oczywiście, pod warunkiem, że będzie ono w stanie idealnym i nie będzie w nim żadnych usterek czy uszkodzeń spowodowanych niewłaściwym użytkowaniem przez wynajmującego.

Jakie auta można wynająć?

W nowoczesnych wypożyczalniach samochodów można znaleźć auta w stu procentach dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Do wyboru są niewielkie samochody do jazdy po mieście, duże auta z napędem na cztery koła, które są idealne do jazdy na dalekich trasach, a także samochody sportowe i eleganckie limuzyny. W dobrych wypożyczalniach znajdziemy również wiele specjalnych pojazdów, jak chociażby busy czy kampery. Wynajem busa świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy mamy do przewiezienia większą liczbę osób. Na pewno będzie to tańsze rozwiązanie niż wynajmowanie kilku samochodów osobowych. FCT24.pl Wypożyczalnia busów to idealne miejsce dla osób, które chcą wynająć komfortowego, wygodnego busa w doskonałym stanie technicznym. Wybór pojazdów jest na tyle duży, że bez problemu można znaleźć rozwiązanie idealne.