Dlaczego lepiej kupować produkty online na zaufanej stronie 

Dlaczego lepiej kupować produkty online na zaufanej stronie 

11 lutego 2023 0 By Redakcja

Od 2020 roku wzrosło bezpieczeństwo i wygoda robienia zakupów w sklepach internetowych, ale kupowanie produktów przez Internet jest lepsze na zweryfikowanej platformie. Główne powody: na stronach phishingowych stracisz pieniądze, na „fałszywych stronach” – czas.

Jak mądrze kupować produkty online, nie marnując czasu i pieniędzy 

Pierwszymi oznakami wiarygodności sprzedawcy są nie tylko data powstania serwisu, ale także ocena w internecie klientów, którzy dokonali zakupów i byli zadowoleni. Recenzje są podstawowym kryterium oceny, jeśli oprócz pochwał zawierają krytykę niewystarczająco wysokiego poziomu obsługi. Witryny phishingowe i „manekiny” zwykle publikują tylko pochwalne rekomendacje. 

  Dlatego wybieramy mądrze: 

  • Sprawdzamy Uniform Resource Locator, w skrócie URL Nazwa strony (nazwa domeny) nie powinna przypominać znanego sklepu lub platformy; 
  • Porządny sprzedawca nie będzie przeładowywał stron dodatkowymi reklamami z linkami obiecującymi mega rabaty i tony darmowej kaszy gryczanej; 
  • Zaufane platformy nie wymagają obowiązkowej rejestracji z powiązaniem karty bankowej, możesz złożyć zamówienie z płatnością po otrzymaniu produktów. 

Jeśli zauważyłeś, że strona „wymaga” Twoich danych osobowych, zamknij stronę, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki i nie dokonuj zakupu. 

Jak prawidłowo złożyć zamówienie online na żywność i produkty 

Przyjmując zamówioną pizzę dokładnie oceniamy jej świeżość, zgodność z nazwą oraz wygląd. Płatności dokonujemy dopiero wtedy, gdy uznamy, że wszystko jest już prawie idealne. Przyjmując dostawę produktów spożywczych (w tym półproduktów), 56% mieszkańców krajów Europy Wschodniej wybiera opcję „zostaw pod drzwiami”. Klient widzi kuriera przez wizjer w drzwiach, co oznacza, że wszystko jest w porządku. Telefon do firmy kurierskiej z informacją, że “kupujący otrzymał produkty” automatycznie anuluje wszelkie reklamacje. 

Z jednej strony takie podejście do dostarczania produktów świadczy o rosnącym zaufaniu do sklepów internetowych jako całości. Z drugiej strony zamawianie online gotowego, gorącego jedzenia dokładnie na określoną godzinę jest wyznacznikiem obsługi. Strona z dostawą jedzenia jest gotowa do reklamacji w przypadku zimnego jedzenia lub odmowy zapłaty za zamówienie przez kupującego. Szanowane platformy są gotowe na takie koszty, jeśli klientowi nie spodoba się to, co przywieźli kurierzy. Nieodebrane produkty odbiorą na własny koszt i przywiozą świeższe.

Poszukaj więc w Internecie stron, które gwarantują wymianę produktów spożywczych na świeższe, bez konieczności podawania numerów kart i kodów na odwrocie. Mogą pracować nie dziesięć lat, ale trzy lata, ale nawet przez taki okres zapracowali sobie na szacunek stałych klientów. Szukaj jej, bo na takich platformach możesz zaoszczędzić nawet 25% rodzinnego budżetu.