Chcesz uspokojenia przed snem? Rozważ świeczki sojowe!

Chcesz uspokojenia przed snem? Rozważ świeczki sojowe!

6 kwietnia 2023 0 By Redakcja

Trudno ci zasnąć? Spróbuj zapalić świecę zapachową przed snem! Świeczki sojowe mogą oferować kojące zapachy, które pomogą Ci dobrze wypocząć. Tylko nie zapomnij zgasić płomienia, zanim odpłyniesz do krainy snów.

W jaki sposób świece zapachowe mogą pomóc w spaniu?

Świece zapachowe mogą być świetnym narzędziem ułatwiającym zasypianie w nocy. Kiedy twój mózg rejestruje zapachy, niektóre substancje chemiczne reagują w sposób, który powoduje uspokajające efekty psychiczne i fizyczne.

Relaksujące działanie niektórych zapachów można przypisać narządom zaangażowanym w nasz układ węchowy (układ odpowiedzialny za nasz zmysł węchu). Ludzie mają neurony czuciowe w tylnej części jamy nosowej zwane komórkami receptora węchowego. Każdy neuron ma maleńkie włosowate struktury zwane rzęskami, które wykorzystują białka receptorowe do wiązania się z pewnymi związkami zapachowymi.

Kiedy dochodzi do wiązania, bodziec chemiczny przekazuje informację z neuronu do opuszki węchowej w mózgu. Co ciekawe, opuszka węchowa jest częścią układu limbicznego, który obsługuje wiele funkcji, w tym emocje, zachowanie i pamięć długoterminową.

Tak więc, ilekroć zapach wywołuje nostalgię lub jest zauważalnie kojący na poziomie emocjonalnym, jest to prawdopodobnie spowodowane zaangażowaniem układu limbicznego.

Ważne środki ostrożności

Zapomnienie o zdmuchnięciu świecy w nocy jest przerażające – wszyscy to przeżywaliśmy. Pozostawienie płonącej świecy na noc może nie wydawać się wielkim problemem, ale naprawdę ważne jest przestrzeganie odpowiedniego protokołu bezpieczeństwa. W przeciwnym razie może to prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

Jedna trzecia wszystkich pożarów świec zaczyna się w sypialni. Może się to zdarzyć na kilka sposobów:

  • Przypadkowe strącenie świecy — Twoja świeca może zostać przewrócona podczas snu przez zwierzę domowe, dziecko, podmuch wiatru lub inną przeszkodę.

  • Rozgorzenie świecy – To wtedy zapala się wosk świecy, powodując znacznie większy płomień, który może rozprzestrzenić się na inne obszary.

  • Rozbite szkło – Szklane słoiki ze świecami mogą pęknąć w wysokich temperaturach. Palenie świecy przez dłuższy czas (np. noc) może doprowadzić do przegrzania szkła, pęknięcia i wylania się gorącego wosku i żaru.

Więc kiedy zapalasz świecę przed snem, postępuj zgodnie z tymi 2 bardzo ważnymi środkami ostrożności dotyczącymi świec, aby zapobiec ryzyku pożaru:

  • Zawsze zdmuchuj świeczkę przed zaśnięciem! Daj sobie delikatne przypomnienie w nocy, aby zgasić płomień świecy, ustawiając alarm w telefonie, który poinformuje Cię, kiedy nadszedł czas, aby zgasić płomień.
  • Umieść świecę w dobrze wentylowanym miejscu, z dala od materiałów palnych, takich jak materiały papierowe, ubrania, zasłony, pościel itp.

Kojące świece zapachowe mogą pomóc w bezsenności i zmniejszyć stres, co prowadzi do lepszego wypoczynku w nocy. Zwłaszcza lawenda pomaga złagodzić problemy ze snem (a także depresję) wśród studentów, pacjentów z chorobami serca i kobiet w średnim wieku cierpiących na bezsenność.