Chcesz planować życie po swojemu? Czas na samozatrudnienie!

Chcesz planować życie po swojemu? Czas na samozatrudnienie!

17 listopada 2020 0 By Redakcja

Dlaczego powinieneś pracować dla siebie? Czy to naprawdę jest tego warte? Poniżej znajduje się kilka powodów, dla których warto pracować na własny rachunek, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – zajrzyj tu: https://allthejobs.pl/porady/prawo-pracy/samozatrudnienie-czy-to-sie-oplaca,30.

Autonomia

Pragniesz i lubisz pracować na własnych warunkach. Chcesz mieć swobodę budzenia się, spania, pracy i podróżowania, kiedy tylko chcesz. Koniec z korkami, prośbą o zwolnienie lub urlop. Kiedy masz pracę, masz ustalone godziny i bardzo mniejszą elastyczność w zakresie czasu. Nie możesz zaplanować swoich dni tak, jak chcesz. Ale jeśli chcesz mieć własny harmonogram, taki jak praca w domu, rozważ pracę na własny rachunek w niepełnym wymiarze godzin, aby najpierw zobaczyć, jak ci się podoba, a następnie pracuj nad przekształceniem go w samozatrudnienie w pełnym wymiarze godzin!

Czyste szczęście

Niewiele osób myśli o tym! Ale bycie swoim własnym szefem naprawdę przynosi szczególne poczucie spełnienia, które przekłada się na szczęście! Kiedy nie musisz zgłaszać szefowi ani odpowiadać przed nim, automatycznie czujesz się bardziej szczęśliwy i prawdopodobnie będziesz też bardziej kreatywny.

Bycie samozatrudnionym naprawdę ujawnia twój wewnętrzny potencjał tobie i światu, którego nie daje praca dla kogoś innego. Pomyśl o tym czasie, kiedy spóźniłeś się na spotkanie robocze i zacząłeś martwić się, co powie Twój szef? Albo innym razem, gdy pracowałeś nad projektem, który dostałeś od szefa, ale nie mogłeś dotrzymać terminu? W pracy ciągle musisz „udowodnić swoją wartość” komuś lub spełnić czyjeś oczekiwania. Pomiędzy tym całym procesem tracisz siebie i to, kim jesteś jako osoba.

Pamiętaj, że kiedy twój umysł jest wolny od stresu, wtedy płynie kreatywność. Będziesz zaskoczony, że tak wielu ludzi zostało zwolnionych z pracy lub nie spełniło czyichś oczekiwań, co zmusiło ich do samodzielnego wyjścia i stworzenia czegoś wspaniałego. Dziś to ci sami ludzie, którzy odnoszą większe sukcesy, niż mogliby sobie kiedykolwiek wyobrazić. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w rutynie w pracy, może to „błogosławieństwo w nieszczęściu”, aby zmotywować Cię do zrobienia czegoś więcej w swoim czasie i stworzenia własnego biznesu.

Neo Hotel - Nocleg pod Krakowem

Wyższy potencjał zarobkowy

To prowadzi do następnego punktu, jaki jest Twój potencjał zarobkowy w pracy? Cokolwiek to jest, nie masz takiej samej możliwości uzyskania nieograniczonego dochodu, jak gdybyś był samozatrudniony. Kiedy pracujesz dla siebie, Twój sukces bezpośrednio przekłada się na Twoje wysiłki i ciężką pracę, i nie masz nic przeciwko pójściu o krok dalej, ponieważ wiesz, że wszystkie zyski / nagrody są na koniec Twoje.

Masz pełną kontrolę nad swoimi finansami. Ale kiedy pracujesz dla kogoś innego, możesz robić po nocach, ale nie masz dla siebie tego sukcesu – sprawiasz, że ktoś inny lśni i dobrze wygląda! Zasadniczo twoja ciężka praca sprawia, że ktoś inny jest bogaty. Kiedy już to sobie uświadomisz, zauważysz, że nie będziesz znowu patrzeć na swoją „pracę” w ten sam sposób.