Błędy, jakich należy unikać podczas przeprowadzki

Błędy, jakich należy unikać podczas przeprowadzki

20 lutego 2024 0 By Redakcja

Dla większości ludzi przeprowadzka to czas stresu. Pakowanie paczek, chaos, bałagan i zamieszanie każdego może wyprowadzić z równowagi. Jest jednak kilka sposobów, żeby uniknąć wielu kłopotów, jakie mogą nas spotkać podczas przeprowadzki. Jednym z najlepszych jest… unikanie najczęściej popełnianych błędów przeprowadzkowych. Poznajmy kilka z nich!

Brak planów działania

Spontaniczna przeprowadzka, czy zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę musi skończyć się katastrofą.

Niezależnie czy zmieniasz mieszkanie, czy szykujesz się do przeprowadzki biur — w każdym z tych przypadków niezbędne jest opracowanie planu działania. Powinien on obejmować wszystkie etapy przeprowadzki, łącznie z samymi przygotowaniami. Odpowiednio wcześnie powinieneś też zaplanować urlop — warto również wziąć kilka dni więcej, żeby wcześniej posegregować swój dobytek, a po przeprowadzce móc w spokoju posprzątać i… odpocząć.

Sama data przeprowadzki również powinna być dobrze przemyślana, a także to, czy przeprowadzką zajmiesz się sam, czy skorzystasz z firmy oferującej usługi przeprowadzek.

Szukanie na ostatnią chwilę firmy przeprowadzkowej

Często (głównie ze względu na oszczędności) z decyzją o wynajęciu firmy przeprowadzkowej czekamy na ostatnią chwilę, licząc, że w pojedynkę udźwigniemy ciężar przeprowadzki. Niestety czasami jest to trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o przeprowadzki firm. Konsekwencją takich działań nie są najczęściej oszczędności, a większe wydatki i wzięta na ostatnią chwilę, pierwsza lepsza firma, której działania podczas przeprowadzki zostawiają wiele do życzenia.

Jeśli zaczniesz szukać firmy przeprowadzkowej z odpowiednim wyprzedzeniem, będziesz miał z pewnością większe możliwości, jeśli chodzi o wybór tej odpowiedniej. Żeby ułatwić sobie zadanie, możesz poszukać opinii o firmach na stronach i forach internetowych, a także popytać wśród znajomych i rodziny.

Warto również sprawdzić dokładną ofertę firm. Niektóre z nich, jak np. https://www.autor.pl/oferta w swojej ofercie mają zawarte dodatkowe usługi, takie jak montaż i demontaż mebli, pakowanie i rozpakowywanie mienia czy sprzątanie mieszkania po zakończonej przeprowadzce.

Podczas wyboru pamiętaj o jeszcze jednej rzeczy: „najtaniej” wcale nie musi oznaczać „najgorzej”, a „najdrożej” — „najlepiej”, dlatego szukając firmy, która organizuje przeprowadzki mieszkań lub firm, staraj się nie sugerować ceną, a wcześniej wspomnianą ofertą oraz opiniami klientów.

Pakowanie bez ładu i składu

Pierwszym z podstawowych błędów na etapie pakowania, jest przygotowanie zbyt małej ilości potrzebnych do tego materiałów. Same kartony lub (co gorsza) worki na śmieci to stanowczo za mało. Będziesz potrzebować również folię bąbelkową do zabezpieczenia delikatnych przedmiotów i taśmę lub stretch do zabezpieczenia paczek.

Kolejny błąd to wrzucanie wszystkiego na oślep. Po pierwsze w ten sposób nie zabezpieczysz odpowiednio wszystkich przedmiotów, a po drugie chaos w kartonach spowolni prace przy ich rozpakowywaniu.

Pamiętaj również, że wszystkie kartony powinny być opisane. Ułatwi to ich logistykę podczas przygotowania do transportu.