Antenowe FAQ ze specjalistami w branży

Antenowe FAQ ze specjalistami w branży

22 marca 2020 0 By Redakcja

Jest wiele rzeczy, które wpływają na działanie anteny, ale z tym „antenowym FAQ”, który przygotowaliśmy razem z anteny-wroclaw.com – na pewno będziesz bardziej wzbogacony w pożyteczną wiedzę na temat tego urządzenia.

Jak podłączyć antenę do wielu telewizorów?

ażda instalacja jest inna, dlatego prosimy o kontakt z ekipą anteny-wrocław w celu zapewnienia sobie indywidualnego wsparcia. Podłączenie anteny do wielu telewizorów jest łatwiejsze niż się wydaje. Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli Twoja rezydencja kiedykolwiek miała usługę telewizji satelitarnej lub kablowej, kabel koncentryczny potrzebny do rozprowadzenia sygnału anteny w całym domu jest już zainstalowany, wystarczy znaleźć odpowiednią lokalizację, aby zainstalować antenę.

Jeśli nie posiadałeś usługi satelitarnej i po raz pierwszy instalujesz antenę, będziesz potrzebować rozdzielacza sygnału, kabla koncentrycznego i prawdopodobnie masztu antenowego. Spójrz na dostępne w sieci ilustrację, aby uzyskać bardziej wizualny przewodnik po temacie.

Aby odciąć przewód od usługi satelitarnej, możesz odłączyć kabel koncentryczny od anteny znajdującej się na dachu i wyjąć antenę – wyrzuć ją, nie będzie już potrzebna! Korzystając ze sprzętu montażowego anteny (wszystkie nasze anteny na poddasze i anteny zewnętrzne zawierają uniwersalny sprzęt montażowy), zainstaluj antenę na maszcie satelity. Podłącz jeden z kabli koncentrycznych z anteny do anteny telewizyjnej i pamiętaj o poszukiwaniu kanałów. Otóż to! Oglądasz lokalne kanały w jakości HD za darmo.

Aby uzyskać pomoc w podziale sygnału anteny, aby dotrzeć do wielu telewizorów, zadzwoń do ekipy połączeniowej lub porozmawiaj z ekspertami e-mailowo.

Czy muszę używać wzmacniacza z anteną telewizyjną?

W niektórych obszarach sygnały nadawane są na tyle silne, że wzmacniacz nie jest konieczny. Najpierw podłącz antenę do skrzynki TV / konwertera bez wzmacniacza. Jeśli nie otrzymujesz wyraźnego obrazu na niektórych kanałach, zainstaluj wzmacniacz wraz z anteną. W przypadku anten wewnętrznych zalecamy wzmacniacz liniowy wysokiej jakości. W przypadku anten zewnętrznych lub poddaszy w instalacjach z długimi kablami i / lub w przypadku korzystania z rozgałęźników zalecamy przedwzmacniacz.

Zadzwoń do profesjonalistów, jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat używania wzmacniaczy, przedwzmacniaczy lub aby uzyskać ocenę swojej lokalizacji pod tym kątem.

Czy mogę zainstalować antenę na poddaszu?

Czasami z różnych powodów konieczne jest zainstalowanie anteny na poddaszu. Pamiętaj jednak, że jedna warstwa gontów asfaltowych + filc dachowy + sklejka na dachu ze sklejki = co najmniej 50% zmniejszenie siły sygnału. Ponadto, jeśli masz izolację metalową lub aluminiową w ścianach lub pod dachem, sygnał najprawdopodobniej zostanie zablokowany. Musisz usunąć izolację lub zainstalować antenę w innym miejscu. Ponadto, chociaż antena jest w środku, nadal musisz upewnić się, że antena jest skierowana w stronę lokalnej wieży transmisji telewizyjnej- bez tego nie masz co liczyć na sygnał.