Usługi elektryczne – na czym polega praca elektryka?
25 października 2021W każdym mieszkaniu, domu jednorodzinnym czy budynku firmowym nie może zabraknąć rozmaitych instalacji elektrycznych. Zapewniają one stały dopływ energii elektrycznej, dzięki czemu na bieżąco możemy korzystać z oświetlenia. Wszystko jest możliwe, dzięki pracy elektryków.
Jeśli zastanawiasz się nad wyborem zawodu elektryka, to zapewne co nie co wiesz już na temat tej profesji. Z drugiej strony Nie rzadko bywa tak, że początkowo z braku wiedzy i doświadczenia mamy nieco przefałszowane informacje na dany temat. Jak zatem wygląda praca elektryka, czy jest to praca fizyczna czy raczej umysłowa?
Praca elektryka – z czym się wiąże
Elektryka jest bardzo szerokim pojęciem, na ogół mówiąc o pracy elektryka mamy na myśli branżę budowlaną, gdzie potrzeba rozprowadzić wszelki elektryczne instalacje: instalację energii elektrycznej, instalacje wideomofonowe, instalacje telewizji kablowej oraz przewody internetowe. W rozmaitych domach i budynkach firmowych niezbędne jest także zainstalowanie rozmaitych czujników – np. czujnika dymu lub czadu. Wszystkim tym zajmuje się właśnie elektryk. Rzecz jasna sama instalacja nie wystarczy, często też należy podłączyć do zasilania różne urządzenia. Możnaby pomyśleć – nic prostszego, trochę kabelków i po sprawie. Otóż nic bardziej mylnego. Zawód elektryka wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu szeroko pojętej energetyki. Jest ona weryfikowana odpowiednimi egzaminami, dzięki którym można zdobyć uprawnienia na montaż urządzeń oraz instalacji elektrycznych w określonych zakresach napięć. Warto też pamiętać z czym wiąże się rozprowadzenie instalacji elektrycznych w całym budynku firmowym bądź mieszkalnym – całe okablowanie montuje się pod tynkiem, a to oznacza, że wszędzie tam, gdzie mamy zamiar poprowadzić przewody należy wykuć w ścianach czy sufitach na tyle głębokie rowki, by kable swobodnie mogły się w nich schować. Niejednokrotnie wymaga to wielogodzinnej pracy w niewygodny chpozycjach z bynajmniej nie lekkim młotem udarowym. To prawda, że fachowy elektryk do tego typu prac zazwyczaj wynajmuje pomocnika, ale przecież nie każdy staje się od razu fachowcem :). Zanim ktoś nauczy się wszystkich tych niuansów zawodu, przypatruje się pracy fachowców działając jako pracowity pomocnik.
Ile zarabia fachowy elektryk?
Jeśli zastanawiasz się nad pracą w branży instalacji elektrycznych, to zapewne duże znaczenie ma dla Ciebie wysokość potencjalnych zarobków. Oczywiście podobnie jak to jest w przypadku innych zawodów budowlanych wysokość płacy zależy od regionu, w jakim świadczymy usługi. Na przykład we Wrocławiu i okolicach fachowy elektryk pracujący na swojej działalności może bez problemu zarabiać w przedziale między 5 a 10 tys brutto miesięcznie. Praca elektryka nie należy do łatwych. Wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy potwierdzonej uprawnieniami, ale jednocześnie niejednokrotnie wiąże się z codzienną intensywną aktywnością fizyczną. Jest to też praca odpowiedzialna, energia elektryczna potrafi być też przecież niebezpieczna.
Poszukujesz fachowego elektryka w okolicy miejscowości Trzebnice lub Oborniki Śląskie? Serdecznie zapraszamy do zainteresowania się ofertą firmy Kormas.
Usługi elektryczne Kormas
Tel. 669 337 132
E-mail: kontakt@kormas.pl