5 pomysłów na eventową strefę chillout

5 pomysłów na eventową strefę chillout

19 maja 2023 0 By Redakcja

Strefa chillout na evencie może mieć różne oblicza. Wszystko zależy od rodzaju imprezy, miejsca spotkania, motywu przewodniego, a zwłaszcza od wieku i zainteresowań uczestników. Istnieją jednak pewne ramy – gotowe inspiracje rozwiązań, które możesz dowolnie modyfikować, wynajmując designerskie meble na event, aby znaleźć swój sposób na zrelaksowanie gości. Poznaj 5 pomysłów na eventową strefę chillout!

Eventowa strefa chillout może stać się świetną platformą komunikacji oraz kreatywną, innowacyjną przestrzenią inspiracji dla uczestników wydarzenia, które organizujesz. Zaprojektuj ją z myślą o networkingu, wykonywaniu określonych aktywności umysłowych, negocjowaniu, odpoczynku z ulubioną muzyką, książką lub medytowaniu w ciszy. Możesz też połączyć w dużej strefie kilka różnych funkcji, aby stworzyć wyjątkowe doznania dla zmysłów. Sprawdź, jak zaprojektować strefę chillout na evencie. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając wypoczynkowe meble na event. Poniżej znajdziesz pięć praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci spojrzeć na chillout zone z zupełnie innej perspektywy.

Urban jungle zone – powrót do natury

Mózg potrzebuje odpoczynku, aby pracować szybciej, wydajniej, efektywniej. O przebodźcowanie nietrudno, zwłaszcza wśród uczestników dużego eventu – targów, kongresu, szkolenia, konferencji, firmowej imprezy, naszpikowanej atrakcjami. Jako organizator wydarzenia, musisz zadbać o odpowiednio wyposażoną, oświetloną i odizolowaną od zgiełku panelami akustycznymi strefę odpoczynku. Pierwszym pomysłem na aranżację wyjątkowej chillout zone jest powrót do natury – urban jungle zone to zielona oaza, pełna kwiatów doniczkowych, naturalnych tkanin, a do tego drewniane meble na eventy, dodatki z ekologicznych materiałów i książki. W tle może pojawić się kojąca zmysły muzyka lub dźwięki natury – szum fal, odgłosy znad wodospadu, szelest liści na wietrze, śpiew ptaków.

Networking zone – kreatywny odpoczynek

Podczas przerw od intensywnego wysiłku fizycznego pod presją otoczenia rodzą się najlepsze pomysły. Właśnie dlatego drugim pomysłem na strefę odpoczynku podczas eventu jest zbudowanie przestrzeni networkingowej, służącej kreatywnej pracy zespołowej. Wymianie myśli, opinii i burzliwym rozmowom sprzyjają meble na targi o prostej, lekkiej, modułowej konstrukcji. Łatwo je przestawiać i łączyć, niczym klocki. Wypoczynkowe meble na event, a zwłaszcza duże, miękkie siedziska i pufy bez oparć i podłokietników, pomagają w integracji. Wystarczy, że pod ręką umieścisz notesy, kolorowe długopisy i niezobowiązująco ustawione z boku flipcharty, aby efekty nieformalnej burzy mózgów nie zostały zapomniane.

Interactive zone – aktywność wirtualna

Odpoczywać można na wiele sposobów. Coraz częściej decydujemy się jednak na interaktywność, za sprawą której skutecznie zapominamy o tym, co rutynowe i przyziemne. Jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji eventowych są wszelkiego rodzaju symulatory VR i AR, zwłaszcza te, które wykorzystują gogle i sztuczną inteligencję. Możliwości, które oferuje innowacyjna technologia coraz bardziej nas kuszą i zaskakują, motywując do poszerzania granic wyobraźni. Aktywność wirtualna – jako trzeci pomysł na strefę chilloutu na evencie – sprzyja zawieraniu nowych znajomości i pogłębianiu wiedzy. Inspiruje także do odkrywania nowych strategii biznesowych.

VIP zone – luksus kameralnych negocjacji

Przygaszone światło, blask kominka, dębowe meble, designerska, niezwykle wygodna kanapa i miękkie fotele, w których można się zapaść, zapomnieć z filiżanką ulubionej kawy – czwarty pomysł na strefę chilloutu, zwłaszcza na prestiżowe eventy, to urządzenie luksusowej przestrzeni dla najważniejszych gości. Kameralna VIP zone jest doskonałym miejscem do prowadzenia rozmów biznesowych. Firmy, wypożyczające meble na targi, meble na eventy mogą okazać się niezwykle przydatne w znalezieniu odpowiedniego wyposażenia efektownej strefy VIP. W ten sposób zaoszczędzisz cenny czas i sporo pieniędzy.

Mindfulness zone – medytacja drogą do szczęścia

Odosobnienie w doskonale zaprojektowanej strefie odpoczynku jest równie ważne, jak świetne warunki do zawierania nowych znajomości. Zachowanie tej równowagi jest jednym z kluczowych elementów, przesądzających o sukcesie każdego eventu. Piątym pomysłem na strefę chilloutu podczas wydarzenia branżowego jest stworzenie komfortowego miejsca do medytacji. Mindfulness zone może być urządzona w niezwykle modnym stylu japandi lub po prostu nowocześnie i minimalistycznie. Ważne, aby była odpowiednio wyciszona i delikatnie oświetlona. Skąd wziąć sprzyjające medytacji meble? Wynajem sprzętu od doświadczonej firmy wystawienniczej to strzał w dziesiątkę.

[Artykuł sponsorowany]

Metryki i wskaźniki przy wycenie przedsiębiorstwa: kluczowe czynniki wpływające na wartość