Pierwszy raz do pracy na e-hulajnodze? Poznaj podstawy!
16 maja 2020Czy jako dziecko uwielbiałeś jeździć na hulajnodze, ale jako dorosły masz ochotę wypróbować najlepszą jej elektryczną wersję? Biorąc pod uwagę, że te hulajnogi elektryczne są teraz bardziej przystępne cenowo niż kiedykolwiek, jest to idealny czas na wypróbowanie jednej z nich.
Te hulajnogi mogą mieć różne kształty i rozmiary. Są przeznaczone dla osób na wszystkich poziomach umiejętności, dlatego sprawdzą się też jako hulajnoga elektryczna na komunię. Trzeba jednak pamiętać, że mocniejsze modele mogą być trudniejsze do kontrolowania i manewrowania. Zanim będziesz płynnie jeździć na takim sprzęcie elektrycznym – musisz trochę poćwiczyć, zwłaszcza jeśli wcześniej nie jeździłeś na klasycznej hulajnodze lub minęło trochę czasu, odkąd robiłeś to ostatni raz. Jak wspomnieliśmy, bardziej wydajne modele mogą wymagać największej praktyki, ale nawet wolniejsza hulajnoga elektryczna może wymagać pewnych umiejętności.
Dowiedzmy się więc, jak to zrobić, by jeździć jak profesjonalista.
Pierwsze kroki
Choć e-hulajnoga jest łatwa w użyciu, podobnie jak w przypadku roweru, jazda na niej wymaga trochę czasu, zanim się przyzwyczaisz.
Po pierwsze, jeśli jesteś początkującym lub minęły lata, odkąd jeździłeś, musisz znaleźć bezpieczne miejsce do ćwiczeń. Przestrzeń do ćwiczeń powinna być duża i idealnie miejscem, w którym ruch jest niewielki lub żaden. Miejsca parkingowe i boczne drogi to świetne opcje.
Dopóki nie będziesz pewny swoich umiejętności jazdy na hulajnodze, powinieneś unikać ścieżek rowerowych i właściwie każdego rodzaju nierównego terenu. Ucząc się jeździć, potrzebujesz dość dużego obszaru, szczególnie w miejscu bez ruchu i przeszkód.
Podstawowe kroki
-
Aby jeździć, odwróć zatrzask znajdujący się u podstawy kolumny kierownicy i odblokuj hulajnogę, trzymając ją w pełnej, pionowej pozycji.
-
Włącz sprzęt, naciskając włącznik. Jeśli twój model jest wyposażony w wyświetlacz LED, spójrz na informacje, zwłaszcza wskaźnik żywotności baterii.
-
Na kierownicy znajdziesz hamulec ręczny. Większość hamulców skuterów jest dość wrażliwa, więc nie przejmuj się, dopóki nie zaznajomisz się ze swoim.
-
Gdy będziesz gotowy do zatrzymania, użyj hamulca ręcznego lub nożnego. Po dotarciu na miejsce pamiętaj o wyłączeniu hulajnogi.
Ćwiczenie z partnerem
Jeśli masz doświadczonego przyjaciela, teraz będzie idealny moment, aby go poprosić o wskazówki. Co więcej, poproś, aby poćwiczył z tobą kilka razy, aby mógł nauczyć Cię podstaw.
Bezpieczeństwo
Bez względu na to, z kim jesteś, gdzie jeździsz lub kim jesteś, zawsze noś kask. Przez cały czas powinieneś chronić swoją głowę. Polecamy ten z pełnym zakresem ochrony. Taki kask jest wytrzymały i ma obszerny system wentylacji oraz wyściółkę odprowadzającą wilgoć, dzięki czemu nie tylko będziesz bezpieczniejszy, ale też będzie Ci przyjemniej podczas jazdy.
Odzież
Oprócz nakrycia głowy powinieneś również nosić odzież ochronną. Odzież powinna zakrywać ręce i nogi, abyś miał pewien poziom ochrony na wypadek upadku. Dla dzieci i początkujących profesjonaliści zalecają noszenie ochraniaczy na kolana i łokcie.
Artykuł powstał we współpracy z: hulajnogi-ranking.pl