Organizacja budżetowego urlopu wypoczynkowego

Organizacja budżetowego urlopu wypoczynkowego

4 marca 2020 1 By Redakcja

Codzienna wspinaczka po szczeblach kariery, czy zmaganie się trudnymi egzaminami na studiach potrafią negatywnie wpłynąć na stan zdrowia człowieka. Organizm najlepiej regeneruje się na wakacjach, na które każdy z nas zasługuje. Jeśli nie jesteś fanem drogich wczasów all inclusive, sprawdź jak można zorganizować wypoczynek znacznie taniej.

Elastyczność w terminach

Najłatwiejszym i najszybszym środkiem transportu we współczesnym świecie są samoloty. Ceny biletów uzależnione są od dnia oraz pory wylotu. Najtańsze są te realizowane w tygodniu. Loty w weekendy są zazwyczaj 30% droższe. Dlatego warto być elastycznym w kwestii terminu wylotu. Ze szczególnie atrakcyjnych ofert mogą skorzystać podróżujący w pojedynkę. Przewoźnicy często decydują się na wrzucenie do systemu jednego biletu promocyjnego, aby było o tym głośno.

Sposób na tani lot

jastrzębia góra hotelMityczne bilety za złotówkę naprawdę występują, jednak ich zakup nie należy do najłatwiejszych. W pierwszej kolejności należy dokonać odpowiednich poszukiwań. Jeśli nie jest się uzależnionym od konkretnego portu lotniczego, warto sprawdzić opcje w innych miastach. Ceny biletów potrafią zmieniać się kilka razy w ciągu dnia, dlatego zanim przystąpimy do zakupu warto monitorować sytuację. Jednak zdecydowanie odradza się oczekiwanie do ostatniej chwili. Wówczas ceny drastycznie rosną i inwestycja jest nieopłacalna. Dobrym pomysłem jest organizacja wczasów poza sezonem. W wielu ciepłych krajach pogoda we wrześniu, czy październiku jest równie zadowalająca co w lipcu.

Na czym można zaoszczędzić?

Znaczną część budżetu turysty pochłaniają noclegi. Odpowiednie decyzje pozwolą przeznaczyć tę kwotę na coś innego. Pobyt w hotelu można zamienić na hostel. Takie obiekty proponują wynajęcie łóżka w pokoju z innymi podróżnymi. Wiąże się to z oszczędnością rzędu nawet 60%.

Na własną rękę

Planowanie wyjazdu na własną rękę to najtańsza z możliwych opcji. Pomijamy wtedy dodatkowe koszty biura podróży. Co więcej, każdy dzień spędzimy tak jak chcemy, bez konieczności dopasowania się do grupy.

Posiłki w restauracji, czy na własną rękę?

Większość hosteli oferuje podróżnym swobodny dostęp do kuchni. Daje to możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków bez konieczności codziennych i drogich wizyt w restauracji. Jednak nie popadajmy w skrajności. Przed wyjazdem warto zapoznać się z ofertą gastronomiczną danego miasta, aby skosztować lokalnej kuchni i choć raz spróbować nowego smaku.

Tańszy lub darmowe nie oznacza gorsze

Wiele ciekawych miejsc oferuje darmowy wstęp. Wystarczy dokonać odpowiedniego rozeznania. Dla przykładu większość muzeów w Londynie nie pobiera opłat za wstęp i działa na zasadzie datków. Dzień tygodnia, konkretna godzina, czy święto mają wpływ na cenę biletu. Dla przykładu wjazd na szczyt najwyższego budynku na świecie Burdż Chalifa jest tańszy rano, a drożeje w godzinach zachodu słońca.