O tym musisz pamiętać podczas porannej pielęgnacji swojej twarzy
31 marca 2021Każda z nas marzy o skórze w idealnej kondycji przez wiele lat. I chociaż jej starzenia się nie można zatrzymać, to można je nieco odsunąć i zmniejszyć oddziaływanie czasu. Do tego potrzebne są jednak odpowiednie działania, a dokładniej pielęgnacja. Tylko odpowiednio dobrana, a przede wszystkim regularna jest w stanie zapewnić oczekiwane efekty. W końcu w zależności od posiadanego rodzaju cery ma ona zupełnie inne wymagania i zmaga się z odmiennymi niedoskonałościami. Dodatkowo niezbędne jest wykonywanie jej każdego dnia – rano i wieczorem. W końcu nie bez powodu mówi się, że to codzienne czyny mają największe znaczenie. Jednak na co dokładniej trzeba zwracać uwagę podczas porannej pielęgnacji własnej twarzy? Ostatecznie nie tylko nawilżanie nie jest koniecznym działaniem.
Delikatne oczyszczanie
Jednym z najważniejszych, a jednocześnie pierwszym krokiem pielęgnacji powinno być oczyszczanie. Zresztą należy pamiętać o nim nie tylko o poranku, ale także każdego wieczora. To właśnie na tym etapie z powierzchni skóry usuwane są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, a także nadmiar sebum. Jest to konieczne działanie, jeżeli chcemy posiadać czystą i gładką cerę. Zapobiega ono bowiem powstawaniu stanów zapalnych, a także zaskórników. Co więcej, przygotowuje na lepsze wchłanianie się składników aktywnych, które znajdują się następnych produktach. Niestety bardzo często, z powodu nieodpowiednio dobranego kosmetyku do oczyszczania, odnosimy odwrotny efekt. Skóra wydaje się ściągnięta, a czasami nawet piecze lub swędzi. Jest to oznaka, że produkt jest zbyt agresywny i należy zmienić go na delikatniejszy. W innym przypadku może dojść do uszkodzenia warstwy ochronnej, a tym samym zmniejszenia odporności na czynniki zewnętrzne.
Nawilżanie niezależnie od posiadanej cery
Krokiem, o którym należy pamiętać podczas porannej pielęgnacji każdej skóry, jest jej nawilżanie. Najłatwiejszym sposobem na to jest naniesienie warstwy lekkiego, szybko wchłaniającego się kremu na dzień. W taki sposób zostaną cerze dostarczone składniki, które poprawia jej kondycję w przeciągu następnych godzin, ale także poprawią wygląd i utrzymywanie się makijażu. Warto szukać w ich składzie między innego kwasu hialuronowego oraz cica. Wbrew często powtarzanemu mitowi na nawilżanie powinny decydować się również kobiety z cerą tłustą. Jego brak może przyczynić się jedynie do jeszcze większej produkcji sebum oraz powstawania kolejnych niedoskonałości. Dobrze jest jednak sięgać po takie produkty, które dodatkowo są w stanie zmatowić skórę. Z kolei posiadaczki cery naczynkowej mogą szukać tych o formule zmniejszającej zaczerwieniani. Pamiętaj, że skuteczność kremu zależy w szczególności od jego odpowiedniego dopasowania.
Ochrona o każdej porze roku
O produktach posiadających filtry UVA i UVB słyszymy szczególnie dużo w okresie letnim, kiedy to słońce jest najbardziej widoczne. Jednak używanie ich tylko w tym czasie jest bardzo dużym i niestety wciąż powszechnym błędem. Powinny one na stałe zagościć w porannej pielęgnacji, niezależnie od pogody oraz pory roku. Wbrew temu, co może nam się wydawać, promienie słoneczne oddziałują na naszą skórę nawet wtedy, kiedy słońce chowa się za chmurami. Jego brak znacznie przyczynia się do znacznie szybszego i widocznego starzenia się cery. Pojawiają się nie tylko tak niepożądane zmarszczki, ale również widoczne przebarwienia. W wyniku tego twarz przestaje być tak jędrna, jak dotychczas i traci na swojej elastyczności. Wszystkie te skutki trudno jest cofnąć na własną rękę i zazwyczaj wymagają skorzystania z zabiegów przeprowadzanych przez specjalistów. Chcąc tego uniknąć, należy tuż po nawilżeniu nałożyć dodatkowy krem, tym razem ten z ochroną przeciwsłoneczną. Trzeba także pamiętać o jego optymalnej ilości i tak zwanej zasadzie dwóch palców. Kosmetyk należy wycisnąć na całą długość palca wskazującego oraz środkowego, a następnie wsmarować w skórę i pozostawić do wchłonięcia.