Nowy zwierzak i jego pierwsza wizyta weterynaryjna

Nowy zwierzak i jego pierwsza wizyta weterynaryjna

14 lutego 2022 0 By Redakcja

Nowy zwierzak to duża odpowiedzialność. Jeśli decydujesz się na psa, kota czy inne zwierzę, to jedną z najważniejszych rzeczy, o którą musisz zadbać jest zapewnienie mu opieki zdrowotnej. W poniższym artykule podpowiadamy, kiedy zabrać szczeniaka do weterynarza i jak się do tego przygotować.

Kiedy zabrać szczeniaka do weterynarza po raz pierwszy?

Najczęściej hodowcy zajmują się szczepieniami i odrobaczaniem zanim szczenięta trafiają do właścicieli, tj. między 6 a 8 tygodniem życia. Kolejne szczepienia, profilaktyka i leczenie należą już do obowiązków nowego właściciela. Po tym, jak twój pupil pozna i przywyknie do nowego domu, możesz spokojnie umówić się na pierwszą wizytę w klinice weterynaryjnej w Toruniu lub innym mieście. Inaczej jest w przypadku zwierząt, które zdecydowałeś się przygarnąć z ulicy. Wówczas nie ma co zwlekać i należy jak najprędzej udać się do weterynarza, aby ocenić stan zdrowia zwierzaka.

Jak przygotować się na pierwszą wizytę szczeniaka u weterynarza?

Jeśli dopiero szukasz odpowiedniej placówki leczniczej dla swojego pupila, zawsze możesz odwiedzić klinikę weterynaryjną w Toruniu wcześniej lub skontaktować się telefonicznie, aby dopytać o wszystkie nurtujące cię kwestie. Zastanów się co chciałbyś omówić na wizycie – może szczeniak ma problemy z apetytem lub wykazuje mniejsze zainteresowanie zabawą? A może zauważyłeś u niego dziwne zachowanie? Wszystkie swoje obawy możesz omówić ze specjalistą podczas pierwszej wizyty.

Czego należy się spodziewać podczas pierwszej wizyty szczeniaka u weterynarza?

Pierwsza wizyta szczeniaka w klinice weterynaryjnej to zestaw profilaktycznych badań oceniających stan czworonoga. Lekarz powinien zważyć szczenię, zmierzyć mu temperaturę zbadać skórę, sierść, nos, łapy, słuch, wzrok, obejrzeć jamę ustną i zęby oraz osłuchać płuca i serce przy pomocy stetoskopu. Podczas pierwszej wizyty weterynarz przekazuje do badań kał zwierzaka (właściciel powinien przynieść próbkę). Po wykonaniu wszystkich badań omawiana jest historia i ewentualny plan leczenia.

Nie wahaj się zadawać weterynarzowi pytań, jeśli coś jest dla ciebie niejasne lub kiedy masz wątpliwości co do jego zaleceń. Dobra klinika weterynaryjna Toruń ma w swoim szeregu specjalistów, którzy będą cierpliwie odpowiadać na każde z pytań. Dopytaj o kwestie dotyczące karmienia, szczepienia, kastracja czy czipowanie. Jeśli weterynarz zaleci farmakoterapię, to upewnij się, że rozumiesz w jakich dawkach i o jakich porach podawać leki. Pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się z kliniką telefonicznie, aby wyjaśnić ewentualne wątpliwości.

Klinika weterynaryjna – Toruń

W skład zespołu kliniki weterynaryjnej Avimedicus w Toruniu wchodzą specjaliści z wielu dziedzin: posiadamy m.in. chirurgia weterynaryjnego, specjalistów od endokrynologii, dermatologii zwierzęcej, nefrologii czy chorób wewnętrznych psów i kotów. Dzięki naszej klinice, leczenie zwierząt w Toruniu stoi na wysokim poziomie, a Twój pupil może czuć się zaopiekowany!

 

Polecamy:
Dlaczego reklamy Google to najskuteczniejszy sposób na pozyskanie nowych klientów?